Na straży sieci

Bezpieczeństwo sieci w czasach, kiedy pojawia się coraz więcej doniesień o atakach hakerskich, to fundamentalne zagadnienie. Szczególnie dotyczy to firm. Wiele działalności, w tym też te, które operują na polskim rynku, dysponuje bardzo cennymi danymi.

Time sheet

Autor: OTA Photos
Źródło: http://www.flickr.com
W ciągu ostatnich lat było wiele przypadków wykradzenia przez genialnych hakerów wielkich baz z danymi klientów różnych firm. Takie pakunki wiedzy o konsumentach są kuszące dla ludzi, którzy parają się nieprzyjemnym procederem spamowania. Zwykle ludzie nie uświadamiają sobie, jak w znacznym stopniu jesteśmy powiązani z różnego rodzaju urządzeniami. Gromadzimy w pamięciach bezcenne informacje, które nigdy nie mogą wpaść w niewłaściwe ręce. Codziennie udostępniamy różnorakie dane firmom, zupełnie nie pochylając się nad tym, czy bezpieczeństwo sieci wewnątrz ich stoi na rozsądnym poziomie.

Pojawiła się właśnie oryginalna witryna, która zawiera ważne dane na prezentowany temat, zatem nie czekaj tylko przeczytaj ją dokładnie.

Autor: Konsorcjum FEN

Jeżeli prowadzisz firmę, która ma pod opieką cenne informacje, musisz postarać się o tak fundamentalną sprawę, jak skuteczna ochrona sieci IT. Trzeba wiedzieć, że najważniejszym elementem zabezpieczającym informacje w biznesie jest właściwy człowiek. Trafnym pomysłem jest przyjęcie do pracy zespołu informatyków, którzy będą codziennie dbać o bezpieczeństwo sieci w przedsiębiorstwie. O ile firma nie dysponuje wystarczającymi środkami na przyjęcie takich specjalistów, trzeba pomyśleć nad outsourcingową agencją, która oferuje kontrole sieci komputerowych. Wynajmowanie audytorów IT regularnie to pewność, że infrastruktura informatyczna w twoim przedsiębiorstwie jest bezpieczna.

Każdy przedsiębiorca, dla którego istotne jest bezpieczeństwo sieci, powinien systematycznie śledzić informacje o świeżych zagrożeniach informatycznych. Należy pamiętać, że wirusy sieciowe, niegdyś będące wyłącznie utrudnieniem dla zwykłych użytkowników komputerów, obecnie przeistoczyły się w groźną broń internetową, wykorzystywaną przeciwko korporacjom i państwom. Jeśli chcesz poczytać o innego typu zabezpieczeniach, wejdź tutaj – kamery obrotowe – sklep (zobacz laptopy po leasingu) internetowy jednego z liderów na tym rynku.