Finansowanie społecznościowe bez tajemnic. Wszystko w jednym tekście

Wielu z was zastanawia się, czym jest pojęcie takie jak crowdfunding. To nic innego jak odpowiednia i bardzo kreatywna forma na finansowanie rozmaitych projektów przez społeczności, które są z nimi w różny sposób związane. Naśladowca zachodniego prototypu, polski kickstarter, czerpie ze sprawdzających się tamże schematów i umożliwia także naszym kraju wyszukanie niezbędnych finansów dla osób z pomysłem. Kreatywność jest dziś w najwyższej cenie, jednak z realizacją nośnych projektów najczęściej są kłopoty.

Jakiego rodzaju pomysły można finansować?

Na świecie udało się już zrealizować dużo pomysłów korzystających z tego typu finansowania. Duża część z nich to niezwykle kosztowne projekty, które do powodzenia potrzebowały nakładów rzędu kilkuset tysięcy, a nawet miliona dolarów. Jeśli jednak projekt jest oryginalny, to nie stanowi to większego problemu. Użytkownicy sieci WWW w szczególności polubili projekt konsoli do gier, działającej na bezpłatnym oprogramowaniu czy koszulę działającą za pomocą kosmicznej technologii, która reguluje temperaturę ciała. Na te pomysły udało się zebrać za jednym razem najbardziej pokaźne sumy pieniędzy. Wsparciem największej liczby osób cieszy się jednak muzyka i programy komputerowe. Zaskakująco wielu muzyków wypromowało się już zbierając środki finansowe na debiutancką płytę i zapewniając sobie tym samym powodzenie sprzedaży we wszystkich krajach, za pośrednictwem portali do finansowanie społecznościowego – dowiedz się więcej . Na terenie kraju przykładem takiej artystki jest Julia Marcell, która wydała w ten sposób swoje pierwsze wydawnictwo. W późniejszym czasie trafiła pod skrzydła dużych wytwórni.

To właśnie dzięki organizacji takiej jak [polski kickstarter możliwe jest rychłe znalezienie pewnych kwot na zainicjowanie działalności dla niesamowicie ambitnych i pełnych energii osób. Pomysł crowdfunding opiera się szczególnie na zbieraniu nawet drobnych wpłat przez różnych, zaciekawionych pomysłem ludzi, dzięki czemu w krótkim czasie można uzbierać wymaganą na dany cel sumę pieniędzy. Dzięki coraz większemu dostępowi do internetu możliwości są większe!

Portale do crowdfundingu mogą być ukierunkowane na daną dziedzinę, na przykład jedynie na filmy, lub też mieć charakter ogólny. Wyszukując w Internecie „crowdfunding platform” można otrzymać bardzo wiele rezultatów – np.: .