Motywacja, czyli w jaki sposób wytrwale dążyć do celu

Motywacja jest tym, czego każda osoba potrzebuje każdego dnia. Motywacja jest nam niezbędna by wstać z łóżka wcześnie rano, aby codziennie siedzieć przez 8 godzin w pracy (nawet, jeśli ją lubimy)lub żeby skończyć studia z niezłym co najmniej rezultatem.

Identycznie jest z każdą inną częścią życia. Nawet na imprezę z przyjaciółkami ciężko jest wyjść bez czegoś, co by nas do tego motywowało (choć w tej sprawie nie jest o to ciężko).

Oczywiście działa to w obie strony: może nas zarówno entuzjazmować, jak i zniechęcać do podejmowania wyzwań, gdyż, przykładowo, odczuwamy wielką potrzebę na siedzenie przed telewizorem czy przesiadywania przy komputerze. Rzecz jasna spadek mobilizacji do działania jest rzeczą w 100%- ach naturalną u każdego spomiędzy nas, niezależnie od wieku czy profesji. Zwycięstwem jest nie to, aby problem wyeliminować, gdyż to nie jest możliwe, lecz aby nauczyć się jak sobie z nim radzić.

W tej chwili wielu spyta: „Ale jak to osiągnąć?”. Kluczem do okiełznania naszych ułomności jest odpowiednie nastawienie oraz mobilizacja, tymczasem temu sprzyjają różnego rodzaju triki motywacyjne. Mają one na celu pomóc nam odnaleźć naszą drogę w życiu i wspierać nas, byśmy z niej nie zboczyli, nie poddali się. Tak więc pierwszą, najważniejszą rzeczą, którą powinniśmy zrobić, jest sprecyzowanie tego, do czego zamierzamy w życiu dojść, co zamierzamy posiadać, kim być. Ogromnie istotne jest, byśmy dokładnie umieli odpowiedzieć na pytanie z jakiego powodu robimy to, co robimy? Musimy to precyzyjnie sprecyzować i przypominać sobie o tym w chwilach wątpliwości. Ze względu na to, że dobrze jest mieć wsparcie, należy też kogoś wtajemniczyć w nasze postanowienia.

Zaciekawił Cię ten tekst? Jeżeli tak, to śmiało kliknij także ten odnośnik. Inne tego typu informacje zobaczysz również tutaj chiptuning wrocław cennik.

Czymś, co nie daje nam możliwości wypchnięcia poza szereg priorytetów naszych postanowień jest codzienna wizualizacja, z tegoż to powodu warto codziennie poświęcić 10 minut na wyobrażenie sobie swojej wizji przyszłości. Można również otaczać się słowami person, które doszły do tego, o czym my marzymy jak również czytać biografie ludzi sukcesu, ponieważ to odpowiednio wpływa na nastawienie- skoro komuś się udało, to z jakiego powodu z nami miało by być inaczej?

Osoby, którym zdarza się mieć tak zwany „słomiany zapał”, mają problem określaniem dla siebie celów długoterminowych. Najczęściej są to osoby nad wyraz niespokojne, niecierpliwe, które chcą widzieć efekty od zaraz, natomiast w chwili gdy pojawiają się opóźnienia, komplikacje lub po prostu nie ma możliwości osiągnąć celu w bliższym terminie, persony takie tracą zapał i zainteresowanie sprawą. W takim przypadku najlepiej jest zastosować metodę „małych kroczków” i długoterminowy cel, podzielić na niewielkie fragmenty. Dzięki temu postępy będą szybciej dostrzegane, natomiast my będziemy mieli poczucie, że robimy postępy.

To tylko wybrane ze sposobów utrzymywania swojej potrzeby działania na właściwym poziomie. Wpisując w wyszukiwarkę internetową triki motywacyjne, znajdziemy linki do wielu portali, które pomogą nam wypracować swój własny system motywacyjny, który będzie najlepiej odpowiadał naszym własnym potrzebom.