Nowe pomysły na niezwykły ślub i piękne wesele

W obecnych czasach, kiedy ślub można wziąć w ”terenie” pod gołym niebem, i to w dowolnym miejscu na świecie, jakie tylko przyjdzie nam do głowy, warto zadbać nie tylko o oryginalne miejsce, ale także o nietypową oprawę samej ceremonii i zapadające w pamięć przyjęcie dla gości. Podsuwamy ciekawe pomysły!

para młoda w kościele

Autor: flickr.com
Źródło: flickr.com
Przede wszystkim istotne jest, żeby spośród wszystkich pomysłów, które przyszły nam do głowy, wybrać te, które będą pasować do samego miejsca, na które się zdecydowaliśmy i do nas samych. Pomyślmy o tym, jakich gości chcielibyśmy mieć w tym niepowtarzalnym dniu blisko siebie, czy w trakcie ślubowania lepiej sprawdzi się chór gospel czy kwartet smyczkowy na ślub, czy przygotować drobne upominki dla wszystkich naszych gości? Jeśli jesteśmy blisko przyrody i ceremonia na skraju lasu czy pięknej łące niedaleko jakiegoś pensjonatu pasuje do naszego stylu, przyjęcie też możemy zaplanować w plenerze.

Zróbmy wtedy delikatną, surową dekorację florystyczną, z przewagą bieli albo pasteli, ale bez żadnego plastiku. Jeśli ślub na plaży jest w naszym klimacie, postawmy na marinistyczne zimowe dekoracje ślubne – granat, błękit, biel. zastawa w kolorze piaskowym będzie pięknie wyglądać na białym obrusie z błękitnymi, pasiastymi serwetkami ożywionymi czerwienią i świecami z muszelkami.

Jeśli interesuje Cię tematyka przedstawiana w niniejszym materiale, sprawdź pełną ofertę (http://www.scootive.pl/hulajnogi-wyczynowe/Hulajnoga-Native-Stem-Black), a z pewnością będzie ona dla Ciebie godna uwagi.

Pomyślmy wtedy też o miłej dla ucha, ale nie przeszkadzającej w całej imprezie muzyce. Kwartet smyczkowy na ślub zamiast dj-a albo zespołu będzie dobry, jeśli przygotowujemy romantyczne przyjęcie a nie wesele na sto osób. Wtedy też rodzaj lokalu musi być stosowny. Klasyczna, francuska restauracja zarezerwowana wyłącznie dla nas albo sala bankietowa przy hotelu powinny zdać egzamin.

Powrót gożdzików na salony

Autor: Agnieszka Teresa Batko
Źródło: Agnieszka Teresa Batko
Z kolei jeśli chcemy zorganizować swojską imprezę z charakterystycznym rustykalnym straganem uginającym się pod ciężarem jedzenia, zamówmy też orkiestrę albo zespół, który wpisze się w upodobania naszych gości i zabawi gości do białego rana. Oczepiny o północy nie muszą się odbyć. Możemy odejść od tradycji i zrobić coś równie widowiskowego, lecz bardziej wyszukanego. Para może wypuścić lampiony lub też otworzyć listy, które powstały długo przed ślubem lub ofiarować sobie trzy rzeczy, przygotowane przed ceremonią z myślą o drugiej osobie. Ślubne pomysły stają się coraz bardziej nowatorskie. Jeżeli jedno z najważniejszych wydarzeń w naszym życiu ma być imprezą, którą wszyscy będą długo pamiętać nawet po latach, poradźmy się osoby, która zawodowo zajmuje się planowaniem tego typu przyjęć. Z kolei jeśli mamy głowę pełną pomysłów – oddajmy się tworzeniu i wymyślmy od początku do końca oryginalną uroczystość, podczas której będzie miejsce i na spełnienie oczekiwań gości, i naszych własnych.