Jaką odzież wybrać do pracy, a którą na podarunek świąteczny?

Zaopatrzenie się w odzież ochronną pozwala osobie, która działa w warunkach mogących spowodować niebezpieczeństwo, na skuteczne realizowanie swoich obowiązków. Co najważniejsze jednak, chroni jej zdrowie. Należy wspomnieć iż do tego rodzaju ubrań nie zaliczamy produktów, które pracownik nosi wyłącznie do wykonywania prac, przy których istnieje możliwość brudzenia substancjami nieszkodliwymi dla zdrowia

Plac budowy

Autor: PEO ACWA
Źródło: http://www.flickr.com
. W takim przypadku jest to tzw. odzież robocza, która chroni przed zabrudzeniem, i zapobiega przedwczesnym uszkodzeniom odzieży prywatnej. Należą do niej np. koszule flanelowe oraz bluzki, wykonane z ”oddychających” materiałów, rewelacyjnie sprawdzające się w czasie zimowych miesięcy, jako dodatkowa warstwa zabezpieczająca organizm przed wychłodzeniem. Odzież roboczą używa się także w zakładach pracy gdzie obowiązuje wyjątkowa czystość produktów. Dodatkowo, do odzieży roboczej kwalifikują się także ubrania jednorazowe. Ubrania to również doskonały pomysł na prezent na święta: zapraszam.

W jakich sytuacjach spotykamy się z odzieżą ochronną? W chwili, kiedy ubranie zastępuje tudzież zabezpiecza odzież osobistą i chroni pracownika przed jednym bądź wieloma zagrożeniami. Każdy element odzieży ochronnej

Robotnik

Autor: Viktor Rosenfeld
Źródło: http://www.flickr.com

roboczej musi być solidny a co za tym idzie gwarantować użytkującemu go pracownikowi bezpieczeństwo. Jest to wyjątkowo ważne zwłaszcza w przypadku osób pracujących przy niebezpiecznych substancjach chemicznych: gazów, oparów, cieczy czy drobnych cząstek stałych. Nabywając należycie dobraną odzież ochronną w takich sytuacjach, koniecznym jest wzięcie pod uwagę stężenie chemikaliów, ich rodzaj oraz siłę działania.

Obowiązkowo musimy również zadbać o dłonie, a to jak grube i solidne powinny być rękawice ma związek ze specyfiką wykonywanych czynności. Rękawice antywibracyjne wykorzystywane są do ochrony przed wibracjami, pojawiającymi się w wyniku obsługiwania urządzeń. Zapobiegają chorobie zwanej „zespołem wibracyjnym”, na jaką narażone są osoby obsługujące np. szlifierki.

Rękawice antyprzecięciowe z kolei, to idealna ochrona przed urazami. Zapewniają wysoki poziom zabezpieczenia przed skaleczeniem oraz izolację termiczną dłoni.

Spodobał Ci się nasz tekst? Zatem gorąco zapraszamy (www.btzielonadolina.pl/) do kolejnych naszych postów, które będą o bliskiej tematyce.

W wyniku ich przeciwpoślizgowego wykończenia, chwyt jest bezpieczny.