Ryby – naczelne reguły hodowlane

Jeśli decydujemy się na hodowlę ryb powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, iż istnieje kilka ogromnie ważnych praw, jakimi musi kierować się każdy właściciel akwarium. Warto wiedzieć na przykład, iż akwarium powinno znajdować się jak najbliżej elektrycznego gniazdka, albowiem tylko wówczas będziemy zdołali podłączyć do niego wszelkie koniecznie urządzenia takie jak grzałka, filtry czy też lampa .

Akwarium

Źródło: flickr.com
Dosyć niezłym pomysłem może być wykorzystanie listwy, dzięki której w bezproblemowy sposób będziemy mieli pod kontrolą cały nasz rynsztunek. Poza tym warto także napomknąć o tym, że nasze akwarium nie powinno być wystawiane na działanie promieni UV, w związku z tym ulokowanie go pod oknem na pewno nie będzie służyło niczemu dobremu. Jeżeli mamy takową możliwość zdecydowanie trzeba umieścić akwarium w jak najbardziej zaciemnionym miejscu naszego pomieszczenia – porównaj tutaj.

Poza tym akwarium, a przede wszystkim ryby się w nim znajdujące muszą mieć zapewniony należyty spokój, wskutek tego lokowanie ich w pobliżu telewizora lub drzwi może okazać się dalece nietrafionym jak też katastrofalnym pomysłem. Nie sposób przedstawić sobie domowego akwarium bez właściwej liczby rozmaitego rodzaju roślin. Spełniać będą one wiele bardzo istotnych ról, acz wielu z nas zdaje się, że mają one jedynie rolę ozdobną. Tak naprawdę tymczasem ich uprawa ma nie tylko znaczenie dla designu naszego akwarium, ale też znacząco oddziałuje na jego stan i parametry.

rybki w akwarium

Autor: Ben Baligad
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim winniśmy pamiętać o tym, iż roślinki wpływają na stan i jakość wody, mają bowiem swój udział zarówno w jej filtrowaniu jak również dotlenianiu. Poza tym należałoby wspomnieć o tym, że dla wielu rodzajów rybek służą one za naturalną kryjówkę bądź też punkt tarła, dlatego też nie może zabraknąć ich w naszym akwarium. Poza tym wskazane jest wiedzieć też o tym, iż nadmierna ilość roślin w małych akwariach nie jest potrzebna, powinniśmy w związku z tym wyposażać nasze akwarium z jotą rozmysłu jak też zdrowego rozsądku. Najbardziej modne rodzaje roślinek akwariowych to moczarka albo kabomba wodną.Jeśli idzie o punkt zakupu dodatków do naszego akwarium, starczy wystukać w wyszukiwarkę zwrot: akwarystyka morska sklep internetowy lub akwaria online.

Doczytaj –