W dzisiejszych czasach poznawanie języków obcych musi być obligatoryjne

Warto uczyć się języków obcych, choćby ze względu na fascynującą przygodę, dzięki, której poznajemy dany obszar kulturowy, obyczaje, wierzenia, kulturę czy historię. Znajomość języków to także dużo większa szansa na znalezienie lepszej posady. Według różnych, niezależnych badań wzrasta w Polsce udział ludzi legitymujących się znajomością chociaż jednego języka. Pośród młodych zdecydowana większość osób posługuje się językiem angielskim, wśród starszych na pierwszym miejscu jest język naszych sąsiadów ze wschodu.

książki do nauki ukraińskiego

Autor: Photocapy
Źródło: http://www.flickr.com

Wyniki te nie zaskakują. Rosyjski był jedynym słusznym językiem w czasie komunizmu. W szkołach niepodzielnie panował, wielu z tego powodu czuje teraz wstręt do Rosji . Wraz z przemianą zawitał do Polski język angielski i szybko osiągnął nowe rejony. Obecnie wielu młodych ludzi, właściwie nawet – wszyscy znają ten język, jedni mówią płynniej, inni mniej płynnie w tym języku. Niemniej, poprzez znanie tego języka łatwiej nam się podróżuje, poznaje nowych ludzi, jesteśmy bardziej obywatelami tego świata i mamy zdecydowanie mniej kompleksów.

Taka ta treść (http://www.masoshisha.pl/akcesoria-do-shishy) z pewnością Cię zaciekawi, gdyż jest tam opisane istotnie wiele ciekawych wiadomości na opisywany w tym miejscu temat.

Wraz z nastaniem nowego ustroju pojawiły się także inne języki (języki obce). Opróćz angielskiego najczęściej uczy się niemieckiego i francuskiego. Oba te języki są bardzo użyteczne, Niemcy to przecież nasz silny sąsiad, główny partner handlowy, jedna z największych gospodarek świata. Francja to też silny kraj, francuski tymczasem o jeden z ważniejszych języków Unii Europejskiej. W niektórych szkołach uczono również włoskiego i hiszpańskiego, a w ostatnich latach wróciła moda na rosyjski. Teraźniejsza młodzież już nie pamięta czasów, gdy język wschodnich sąsiadów był uczony na siłę więc nie mają kompleksów, by zacząć się go uczyć.

Jedno jest niezmienne, nauka języków, czy to ze słowników, z rozmów, z książek czy z innych miejsc jest niezwykle przydatna, jednakowoż bardzo wzbogaca . Warto nawet wyjść poza schemat i nauczyć się języka mniej znanego. Nauka języków afroazjatyckich (choć mierna dostępność pomocy naukowych: słowników i podręczników) czy nauka języka wietnamskiego (choćby podstawowych słówek ze słownika – wietnamski dla każdego) to dobry pomysł, który może przynieść nam korzyści.