Jak wiele atrakcji może zaproponować dla odwiedzających Szczyrk, baza kwater w tym mieście.

Wiele osób mówiąc o województwie śląskim przede wszystkim myśli o zadymionych hutach i hałdach przy elektrowniach. A tymczasem rejon ten może całkiem sporo zaoferować także dla gości, bo raptem kilkadziesiąt kilometrów na południe rozciąga się całkowicie inna kraina, niż kominy fabryk i kopalni.

potok

Autor: Aaron Choi
Źródło: http://www.flickr.com
Kraina lasów, przepięknych gór i czystych strumieni, a także miejscowości, do jakich w każdym sezonie przybywają tysiące turystów spragnionych odpoczynku na łonie przyrody. A do takich miast można zaliczyć Szczyrk, który jest obok Wisły i Ustronia najbardziej znanym kurortem tamtego regionu. Szczyrk położony jest malowniczo na terenie Beskidu Żywieckiego, w dolinie potoku Żywica. Jego lokalizacja powoduje, że stanowi świetne miejsce zarówno na spędzenie w nim całego urlopu, ale także jako baza wypadowa do pobliskich miast i turystycznych atrakcji. A że w Szczyrku i w okolicy atrakcji jest co niemiara, to każdy, kto tam przyjedzie raczej nie będzie miał żadnego powodu, aby się nudzić. Przykłady – /..

Okolice Szczyrku doskonale będą się nadawać do uprawiania rowerowej oraz pieszej turystyki, okolica zachęca wręcz do tego, aby aktywnie spędzać czas. Wśród pobliskich gór wyznaczono wiele szlaków dla piechurów, dużo jest również tras rowerowych o zróżnicowanej trudności, nadających się zarówno dla dzieci z rodzinami, jak i dla zaawansowanych rowerzystów. Szczyrk jest również bardzo popularnym ośrodkiem narciarstwa, liczne stoki i szkółki narciarskie oferują doskonałe warunki do uprawiania sportów zimowych. Spora część stoków ma sztuczne oświetlenie i naśnieżenie, więc umożliwia jazdę nawet jeśli pogoda mniej dopisuje. Wykorzystując swoją popularność

Szczyrk oferuje turystom bardzo szeroko rozbudowaną bazę kwater. Do wyboru będą więc nowoczesne, drogie pensjonaty i hotele, mnóstwo kwater prywatnych, a dla ludzi lubiących całkowitą niezależność kompletnie urządzone domki Szczyrk. Ceny za noclegi, podobnie jak ich standard są dość różnorodne, i raczej nie powinno być problemów aby wyszukać tam coś odpowiedniego do możliwości.Więcej noclegi Szczyrk.