Czy rękodzieła drewniane są bardzo dobrym sposobem na własny biznes?

Małym i drobnym biznesmenom jest bardzo trudno na polskim rynku. Kryzys przybiera na sile w Polsce i poza jej granicami. Toteż coraz ciężej jest wytrwać na rynku. Wiele biznesów rozpada się. Ludzie pracujący na etacie tracą zatrudnienie. Teraz znalezienie pracy jest coraz bardziej skomplikowane. Jeśli ciężko jest znaleźć pracę, to warto pomyśleć o własnej działalności?

drewno

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Rękodzieła drewniane dawniej były bardzo popularne – więcej informacji. Jednak w momencie usprawnienia urządzeń, zaczęto bez ograniczeń wytwarzać wyroby drewniane. Potem trafiały one do ogromnych centrów handlowych, gdzie były masowo sprzedawane. Nabywców zachęcała przeważnie niska cena, bo wielkie jednostki handlowe zamawiające produkty w dużych ilościach, pozwalały sobie na mocne obniżenie cen. Na co nie mogli sobie pozwolić drobni, rodzimi sprzedawcy.

Otworzyły się rynki dla importu wyrobów ze wschodu. Tanie i nierzadko tandetne wyroby nasyciły gospodarkę. Jednak ostatnio można zauważyć zmianę zainteresowań klientów. Teraz do ich łaski ponownie wróciły wyroby krajowych wytwórców. Ludzie mają już dość ściąganej z zagranicy tandety. Chcą zakupić wyroby z drewna, które byłyby nietuzinkowe i wytworzone z pomysłem. Dlatego w rękodziele drewnianym powstała szansa zarobku. Krajowi artyści mogą ponownie zaproponować swoje nietuzinkowe produkty.

drewno

Autor: Maciek Krol
Źródło: http://www.flickr.com

Niemniej droga od hobby do biznesu przynoszącego stały dochód nie jest łatwa. Kto zatem może zajmować się rękodziełem drewnianym?

Jeśli zamierza się zająć tym fachem, to powinno się posiadać pasję. Gdy lubi się pracę z drewnem, to pewnie prościej jest odnieść sukces. Oprócz tego trzeba mieć smykałkę do pracy artystycznej. Nie każdy posiada potrzebne uzdolnienia. Jednakże talent jest tylko początkiem, gdyż trzeba wiele trudu, by dojść do doskonałości w fachu. Potrzebna jest także cierpliwość, gdyż zajęcie twórcze jest niezwykle ciężkim zajęciem. Dzięki rozwojowi sieci jest możliwym zaprezentowanie swoich dokonań. Można prócz własnej witryny w języku polskim postarać się również o jej angielski (nauka angielskiego online z lektorem) odpowiednik.