Czy tak naprawdę można jakoś zrobić w dzisiejszych czasach karierę w świecie muzyki?

Świat niemalże powariował na punkcie programów muzycznych – mowa akurat w tym momencie o tych programach, które niejako pomagają w szukaniu gwiazdorów, wspaniałych piosenkarzy. W zasadzie osiągnięcie ogromnego sukcesu nie jest możliwe, nawet w USA, ale naturalnie w ogromnym błędzie są te osoby, które uważają, że programy takie jak Idol tak czy siak nic nie dadzą. Bez paniki – jeżeli ktoś potrafi dobrze śpiewać, a do tego charakteryzuje się niezwykłą charyzmą, zapewne ma znaczące szanse na zaistnienie.

muzyka

Autor: Justin Higuchi
Źródło: http://www.flickr.com

Jednakowoż w żadnym razie nie można myśleć, iż takowe programy są wyłączną szansą na chociażby niewielki sukces. Może myślenie typu: doskonała muza i tak zdoła się obronić jest trochę infantylne, ponieważ każdy diament trzeba oszlifować, lecz w końcu Tom Waits dał sobie jakoś radę bez uczestniczenia w takich programach. A zresztą skądinąd ciekawy kings of leon także wybił się, choć Wikipedia nic nie mówi o ich uczestnictwie w Mam talent, itp. To jak wypromować swój talent?

Dzisiaj dosłownie wszystko należy potrafić wypromować – a więc nagrajmy piosenki, a potem zamieśćmy na znanym Youtube. Jednakowoż Youtube to jeszcze nie wszystko. Trzeba także zadbać o to, aby no ktoś jakby nie patrzeć obejrzał nasze nagrania. Trudne to zadanie, ponieważ na świecie takich ludzi jak my jest wielu. Praktycznie każdy chciałby odnieść sukces, być choćby przez 5 minut na topie, zatem konkurencja jest wielka.

Jeśli masz chęć zdobyć dodatkowe dane na omawiane zagadnienie, to pomocne w tym będą rekomendowane informacje (https://www.dominikkania.pl/), które znajdziesz tu. Sprawdź to!

Jednak jeżeli ktoś święcie wierzy w swoje umiejętności, własny „geniusz”, nie powinien sądzić, że nie jest jakimś wyjątkiem. Umieśćmy nagrania na Fejsie, ale w żadnym razie nie obawiajmy się krytyki. Choć słowa pochwały są miłe, łechtają nasze ego, to i tak nic nam interesującego nie mówią. Tylko krytyka, oczywiście taka konstruktywna krytyka, jest czymś na wagę złota.

zespół Pink Floyd

Autor: Jimmy Baikovicius
Źródło: http://www.flickr.com

Często obawiamy się takiej krytyki, uważamy, że to zwykłe hejterstwo, ale czy w istocie prawdziwi muzycy muszą uciekać do tego typu zagrywek? Nie ma na świecie wykonawców, którzy są tak jakby świętymi krowami – należy o tym pamiętać! Najważniejsze jest to by ciągle udoskonalać własne możliwości, styl. Trzeba również odpowiednio wzorować się na tych wielkich zespołach, a więc Metallica albo judas priest (odwiedź) bez dwóch zdań są w stanie wiele sensownego nas nauczyć. Choć naturalnie nie powinniśmy za bardzo przesadzać z tą nauką, bo plagiatowanie wielkich tego świata nie jest być może niczym złym, lecz i tak powoduje, że niejako cofamy się, sprawiamy, iż zamiast szybko iść do przodu, zwijamy się, no po prostu zatracamy własny styl. A to nic fajnego.