Pasja jest niezwykle ważne, ale też ważne jest to, ażeby stąpać twardo po ziemi. W przeciwnym razie może nam się nic nie udać

Zagadnienie, jak bardzo różnią się marzenia od stanu rzeczywistego, warte jest napisania kilkunastu pokaźnych tomów. Znacie to, planujecie coś przez dłuższy czas, konkretny projekt, jaki ma być rzeczywiście świetnie, wyobrażacie sobie jaki da efekt, jak niesamowicie spodoba się wszystkim interesującym się tematem. W końcu przychodzi moment, w którym to dzieło ma zostać przedstawione światu, ty patrzysz na reakcję publiki i… nic szczególnego, a raczej klapa. Realność kolejny raz zwyciężyła.

biegam, bo lubię

Autor: Peter Mooney
Źródło: http://www.flickr.com
Co po takiej porażce można zrobić? Jasna sprawa, łatwo zamknąć się w sobie i obrazić na cały świat, ale czy takie działania załatwiają sprawę? Niestety. Choćbyśmy nie wiadomo, jak się jej przeciwstawiali będziemy tylko jak nieszczęsny Don Kichot toczący walkę z wiatrakami. Zasada jest taka, aby nie robić sobie nazbyt przesadnych oczekiwań, spójrzmy na zagadnienie z dystansem i pewną pokorą, która uczuli nas na ewentualne niepowodzenie. Jeśli nastawimy nie nastawimy się na niewyobrażalny sukces przeżyjemy mniejszy zawód aniżeli gdybyśmy spodziewali się aplauzu czy braw na stojąco. Atrakcyjne hobby: specjalne akcesoria do optyki do broni.

Kłopot ten jest istotny, jeżeli idzie o wybór studiów pośród młodzieży. Jakież to oni maja oczekiwania wobec wybieranych przez siebie kierunków studiów. Niektórzy wybierają archeologię, gdyż poznała kilka książek o cudownych wykopaliskach, w związku z tym pojawia się w głowie skrót myślowy: może i ja coś odkryję. Kolejna osoba pragnie studiować muzykologię, bo bardzo interesuje się muzyką, to wręcz jej wielka pasja, hobbyzna klasykę, grupy takie jak The Beatles lub Beach Boys, jak również ma dużą wiedzę na temat współczesnej muzyki, wie co grają Radiohead. Jeszcze inna osoba wybiera się na politologię, gdyż przecież zna się na polityce oraz chce odnieść sukces jako polityk. Ogląda codziennie Wiadomości i Fakty, czytał kilka książek, które każdy politolog powinien znać. Tutaj przedmioty dla badaczy i odkrywców: noktowizory.

A później zjawia się świat rzeczywisty. I nasz niedoszły archeolog zamiast odkrywania czegoś niezwykłego ma na wyposażeniu łopatę i kopie w ziemi nieopodal uczelni, muzykolog wkuwa nuty, wkuwa niejasne dla niego teksty i dowiaduje się kolejny raz, iż nie ma słuchu muzycznego. Współczesna muzyka natomiast dla jego wykładowców to lata dwudzieste XX wieku.

Kiedy zaciekawi Cię ten temat, obejrzyj ponadto inne nasze serwisy, które przedstawiają to zagadnienie – na pewno również Cię zafascynują.

Także przyszły student nauk politycznych nie jest zadowolony ze swojej obecnej sytuacji, gdyż co prawda zaczął nieźle oraz wszedł w szeregi młodzieżówki jakiejś partii, ale przekonał się, iż kto chce zrobić karierę w polityce, musi posiadać trochę inne cechy charakteru niż on sam.