Smartfony – czemu są tak popularne

Rozwój technologii telefonii komórkowej przyspiesza w ostatnich latach. W chwili obecnej blisko 50% kupowanych telefonów to smartfony. Przoduje iphone, którego nowa odsłona zawsze jest poruszana w mediach. Apple posiada swoich wiernych fanatyków, którzy oczekują najczęściej w kilometrowych kolejkach by zakupić Iphone’a w pierwszym dniu sprzedaży.

Pomimo wysokich kosztów, produkty firmy Apple sprzedają się znakomicie.

Nakłaniamy Cię, byś wszedł na hiperłącze (https://fixiwatch.pl/naprawa-wysylkowa/). Tam odkryjesz następne szalenie intrygujące informacje na zbliżony temat do tego, który opracowaliśmy na tej stronie.

Na tyle, że ucierpiał mocno na tym dawny lider – nokia. Skandynawska firma przeoczyła modę na smartfony, przez co bardzo szybko silnie odbiło się to na zyskach.

smartfony

Źródło: technibufallo.com

Sytuację wykorzystali azjatyccy producenci głównie samsung. Najdroższy telefon Samsunga Galaxy jest bardzo popularny, a i jego cena jest dużo niższa od cen Iphona. Smartfon Samsunga ma sporo zaawansowanych opcji, przeważnie tych samych co Iphone.

HTC pokazało pierwszy smartfon z Windowsem i HTC Sense – inteligentnym interfejsem. Zastosowany w HD2 szeroki ekran pojemnościowy na 4,3 cala zezwala na pokazanie wyraźnego obrazu oraz wygodne przeglądanie stron internetowych i korzystanie z aplikacji. Przez to projektowanie aplikacji na windows phone ma jeszcze więcej możliwości.

To jeszcze jeden krok w kierunku personalizacji telefonów. Wyświetlacz 4,3 cala umożliwia wyświetlanie multimedialnych informacji o pogodzie z użyciem pełnego ekranu. HD2 może być modyfikowane w sposób najbardziej odpowiadający potrzebom dzwoniącego poprzez ściąganie nowych aplikacji.

Warto zauważyć, że w nowych odsłonach smartfonów ekrany mają większą przekątną. Klawiatura zniknęła, obecnie pokazywana jest na ekranie smartfona. Wielkie wyświetlacze pozwoliły na tworzenie userom wielu aplikacji jak gry.

Także jakość aparatów, w które wyposażone są smartfony jest świetna. Przeważnie posiadają one po dziesięć megapikseli i wspaniałą jakość zdjęć.

Ogromna szybkość obliczeniowa w smartfonach zezwoliła na tworzenie zaawansowanych aplikacji. Sprawiło to że powstała osobna gałąź jaką jest development aplikacji mobilnych. Wiele firm chciałoby posiadać własne aplikacje, by przyciągnąć klientów. Są to programy takie jak opcja notatniki, czy przeróżne gry.

Źródło: jojomobile.eu