O pływaniu kajakiem

Osoby, które miały okazję być na spływie kajakowym doskonale wiedzą, że nie musimy mieć swoich kajaków. Zresztą nie oszukujmy się, niewielka liczba osób posiada w domu kajak. Nie jest to u nas w kraju tak powszechny sprzęt jak rower. Oczywiście są osoby, które posiadają własne kajaki.

Jednak są to ludzie, którzy organizują spływy kajakowe albo po prostu kochają spędzanie czasu na kajakach i często sami wybierają się nad rzekę z kajakiem. Dla osób, które nie mają kajaka a chciałyby popływać mogą wypożyczyć kajaki. Każda wypożyczalnia kajaków poza samym kajakiem ma również kapoki. Oczywiście za wypożyczenie kajaku będzie trzeba uiścić opłatę. W niektórych wypożyczalniach kamizelkę dostaje się w komplecie z kajakiem w innych za kapok należy się dopłata. Ale rzeczywistość jest taka, że bez kamizelki ratunkowej nie powinniśmy wsiadać do kajaku. I nie ma najmniejszego znaczenia, czy potrafimy pływać, czy nie. Najważniejsze jest bezpieczeństwo. A jeśli my sami wsiadając do kajaku o nie, nie zadbamy to nikt za nas tego nie zrobi.

A może by tak postawić na…Czasem mamy okazje zobaczyć w telewizji ludzi, którzy pasjonują się pływaniem wyczynowym, weźmy pod uwagę takie kajakarstwo górskie, to niezła przeprawa przez żywioł. Ale, jeśli chodzi o kajaki to wcale nie trzeba od razu wybierać się na spływ ekstremalny, może być też o niebo spokojniej. Jeżeli wybierzemy się na spływ kajakowy rzeką, której nurt nie jest rwący, to na pewno damy radę popatrzeć na niesamowite widoki. Na pewno będzie to nas kosztowało trochę wysiłku, wiadomo trzeba popracować rękami, ale rzeczywiście będzie się opłacało. Jeżeli jeszcze nigdy nie siedzieliśmy w kajaku. To czas w końcu to zmienić.

rzeka

Autor: Szymon Nitka
Źródło: www.flickr.com

Dobrze skrzyknąć się z grupą przyjaciół i wybrać na na kajaki. A jeżeli akurat żaden nie jest organizowany w pobliżu to samemu warto wybrać się do wypożyczalni i w kilka osób po prostu popłynąć gdzieś na kajakach. Jest sporo tras na prawie wszystkich polskich rzekach, które nadają się do pływania kajakiem.

Musimy tylko poszukać w Internecie i zobaczymy gdzie w naszej okolicy najlepiej oddać się tej przyjemności. A jeżeli nic nie wyszukamy, to możemy być pionierami na naszej rzece. Ale najważniejsze to nie zapominać o swoim bezpieczeństwie. Warto porozmawiać z kimś, kto sporo wie o okolicznych zbiornikach wodnych, bo zawsze może dać sporo cennych wskazówek i musimy wziąć ze sobą kamizelki ratunkowe. Dobrze gdybyśmy zrezygnowali nawet z jednego piwka, szczególnie, gdy jest upalnie.

Gdy uznasz, że pomocne okazałyby się uzupełniające informacje na opublikowany temat, to kliknij tutaj oraz sprawdź ponadto pozostałe wiadomości (https://lemans.pl/).

W awaryjnych sytuacjach nawet małe piwo będzie zagrożeniem.