Gdzie najchętniej pobierają się Polacy?

Jest w naszym życiu kilka naprawdę doniosłych okazji, które później długo wspominamy. Do takich chwil z pewnością możemy zaliczyć ślub. To najpiękniejszy dzień w życiu pary zakochanych w sobie ludzi. Wszyscy pragniemy, aby był on doskonały. Najczęściej spotykamy się z bliskimi i przyjaciółmi, aby celebrować to niecodzienne zdarzenie.

W naszej tradycji przyjęło się wyprawiać ogromne wesele, na które sprasza się całą familię i wszystkich przyjaciół. Pamiętamy słynne wesela, funkcjonujące w rodzimej literaturze. Jest to bez wątpienia jeden z naszych najwspanialszych narodowych zwyczajów, z którego możemy być niezwykle dumni i którego na pewno zazdroszczą nam obcokrajowcy. Jednakże w dzisiejszych czasach zapraszania całej wioski i wszelkich żyjących krewniaków jest odrobinę problematyczne. Wystawne wesela wyszły już z mody. Zwłaszcza w dużych miejscowościach odchodzi się od tej staropolskiej tradycji. Dużo młodych wybiera kameralne bankiety w gronie najbliższych Co raz częściej także wesele zastępuje uroczysty obiad, w którym biorą udział tylko rodzice i świadkowie. Czasem młodzi zwołują po prostu znajomych do swojego ulubionego klubu i tam celebrują zawarcie związku małżeńskiego.

Ślub w plenerze za granicą

Autor: E. i M. Barteczko i 5Events
Źródło: abcslubu.pl

Powstała również nowa moda (zobacz również – marynarki męskie wrocław noor) zawierania ślubu za granicą. Firmy, które zajmują się organizacją ślubów natychmiast zreflektowały się, że może to być kura, znosząca złote jajka, stąd też włączyły do swojej oferty również opcję zaślubin w egzotycznych miejscach . Sakramentalne „tak” wypowiedziane na hawajskiej plaży to ostatnio krzyk mody. Na takie zaślubiny najczęściej decydują się młodzi mieszkańcy wielkich metropolii, który próbują odejść od rodzimych zwyczajów i zrobić coś nietuzinkowego.
Bardzo często młodzi chcą po prostu zawrzeć związek małżeński w jakimś bardzo romantycznym miejscu. Dlatego nikogo nie dziwi wesele (wesele gorzów) w Wenecji. W ogóle, ślub we Włoszech należy do najpopularniejszych. Włosi to bardzo wesoły naród, który kocha świętować. Wesela w tym kraju to pewność doskonałej zabawy, a także wyśmienitego jedzenia.