Dobrze mieć swoje hobby. To najbardziej korzystny sposób na ciekawe życie, to też dobre, aby przerwać szarzyznę życia

Życie nie koniecznie musi być nudne i bezbarwne. Czasem do szczęście potrzeba bardzo mało, żeby było lepiej i bardziej ekscytująco. Czasem nasze życie jest zmieniane przez innych, czasami dzieje się tak, jak zmieniamy pracę lub mieszkanie. Wyjazd do innego kraju również może wpłynąć na nasze życie. Czasem dobrym pomysłem jest przygarnięcie pod dach jakiegoś zwierzaka: psa lub kota. Najlepszy zaś sposób jest jednocześnie najtrudniejszy i najłatwiejszy.

bieganie jako hobby

Autor: Peter Mooney
Źródło: http://www.flickr.com
Ten sposób to odszukanie naszego hobby. Czyż z pewnej strony nie wydaje się banalnie proste. No bo co to, jest przecież tak dużo możliwości, np. dla rzeźbiarzy. Zaraz jednak pokazują się się uzasadnione wątpliwości – jaka pasja będzie dla mnie najlepsza? No więc jak to jest? Łatwo czy trudno? Prostej odpowiedzi na to trudne pytanie nie ma. Najlepiej zaś chcąc odnaleźć hobby sprawdzić, kim jesteśmy, musimy poznać siebie. Niektórym takie ustawienie sprawy może wydać się dziwaczne, bo jak to „poznać siebie”? Kto zna mnie lepiej lepiej, jak nie ja?

To oczywiście uproszczenie sprawy, gdyż całe życie poznajemy siebie i odwiedź ten serwis www.cyfrowe.pl/ dobre źródłonigdy, ale to nigdy nie nie będziemy mogli się konkretnie określić, że coś zrobimy, a czegoś nie. Oczywiście, dobrze jest znać swoje zalety, a tym bardziej słabe, bo wtedy mamy większy dystans do siebie, lecz wielu ludzi tak naprawdę nigdy nie zwraca specjalnie uwagi na inny aspekt: swoje wnętrze. A jest ono wielce bogate, nigdy zaś nie jest obojętne (na przykład lubimy zwierzęta: ). Mamy bowiem pewne cechy, doświadczenia, przyzwyczajenia, które determinują nasze decyzje, także to w zakresie hobby. Tak więc, kiedy będziemy się zastanawiać, jakie hobby jest dla nas najlepsze, to pierwsze co powinniśmy zastanowić się, czy faktycznie już siebie znamy.

Dopiero, gdy odpowiedź będzie pozytywna będzie można przystąpić do ambitnego planu zbudowania swojego zainteresowania. Niektórzy maja lepiej, bo hobby mają od zawsze. Może zarazili się nim za młodu lub mają to po rodzeństwie, inni zaś muszą poszukiwać tego, a czy znajdą, to zależy od tego, czy naprawdę siebie poznają. A jak jest z Tobą? Czy masz hobby, czy musisz zajrzeć w głąb siebie w poszukiwaniu swojej osobowości?