Czy marzenia z dziecięcych lat, które dzisiaj łatwo spełnić, jest tak samo pożądane przez współczesne dzieci

Któż, jako dzieciak nie pragnął posiadać porządnej piłki. Czy to chłopak czy dziewczyna, każdy choć raz w życiu marzył o skórzanej gale, albo cudownie lekkiej a jednocześnie doskonale sprężystej piłce do siatkówki, choćby nawet miała to być siatkówka plażowa.

Piłkarz

Autor: Phil Warren
Źródło: http://www.flickr.com
Dawnymi czasy właściciel skórzanej piłki nożnej mógł nazywać się szczęściarzem, natomiast piłkę do koszykówki często zastępowały piłki zupełnie innego przeznaczenia. Jeżeli już było czym zagrać w określoną grę, piłka była wręcz zajeżdżana przez posiadacza, gdyż o drugą było dość trudno. Ogólnie rzecz biorąc, sprzęt sportowy, którym dysponowały dawniejsze pokolenia dzieciaków, mocno różnił się od dzisiejszego. Solidne produkty były przeznaczone dla młodzieży trenującej w klubie sportowym, natomiast niezrzeszeni mieli korzystać z tego, co zwykle oferował sklep sportowy.

Obecnie jakość sprzętów sportowych pozwala wstrzelić się w gust nawet bardzo wybrednych amatorów różnorodnych sportów, wliczając w to nawet

sklep sportowy sport-shop

Autor: Army Medicine
Źródło: http://www.flickr.com

takie najmniej popularne w Polsce dyscypliny, jak choćby rugby czy szybownictwo. Co najmniej jeden sklep sportowy znajduje się w nawet najmniejszych miasteczkach, natomiast w dużych miastach mocno konkurują ze sobą międzynarodowe sieci, oferujące szeroki wachlarz sprzętu sportowego o mocno zróżnicowanych parametrach. W związku z tym zarówno nowicjusze, jak i profesjonaliści mogą znaleźć cały potrzebny sprzęt dobrany do własnych gustów oraz możliwości budżetowych.

Jak na ironię, problemem może się teraz stać coraz powszechniejsze omijanie aktywności sportowej przez sporą grupę dzieci. Ich uprawianie sportu bowiem bardzo często sprowadza się do wymachiwania rękami przed ekranem plazmy lub wyczerpujących ćwiczeń dłoni na klawiaturze. O dalekosiężnych niedobrych konsekwencjach takiego postępowania pisać nie trzeba, gdyż jest to temat szeroko poruszany obecnie. Niestety wielu dorosłych swoim postępowaniem również nie zachęca do aktywności dzieci, całe dnie spędzając przed jakiś ekranem.