Jaki rower jest najlepszy do jazdy po szosach?

Wszędzie słychać rowery, rowery, wszędzie widać rowery, rowery, każda letnia oferta to rowery, rowery, gdzie nie spojrzysz do dużego sklepu, rowery, lecz jak w tym wszystkim zdecydować się na ten porządny rower, który posłuży nam przez lata. I przede wszystkim będzie idealny dla nas, idealnie skrojony na miarę naszych potrzeb.

Autor: Giant

Często bowiem, jakaś osoba decyduje się na zakup roweru, który nic a nic nie pasuje ani troszkę do danej osoby. To tak jak z kupnem psa, jeśli ktoś nie jest aktywny fizycznie, a bierze bardzo ruchliwego czworonoga, to ani on, ani jego pies trenerki dla psa nie będą w tym związku szczęśliwi. Podobnie, jeśli bierzesz rower szosowy i zamierzasz nim jeździć po mieście to srogo się rozczarujesz.

Rower szosowy (rower na szosy) (czyli powszechnie znana kolarzówka), to jaka sama nazwa wskazuje pojazd rowerowy przeznaczony na jazdę po szosie, poza miastem. Ten model roweru to idealny wybór dla aktywnych ludzi ceniących sobie duży wysiłek, jako jeden ze sposobów spędzania wolnego czasu. nie kupuj go, jeśli faktycznie zamierasz jeździć poza miastem, ale robić to na lajtowo, nie chcesz poruszać się szybko, pobijać swoich rekordów, a jednocześnie masz ochotę czasami zboczyć z trasy na piknik.

jazda rowerem

Autor: Vladimir Yaitskiy
Źródło: http://www.flickr.com

Albowiem jeśli chcesz jeździć troszkę po mieście, trochę szosą, a trochę polną droga to najlepszym wyborem będzie rower turystyczny.

Równie interesujący artykuł jest prezentowany w tym miejscu, zatem sprawdź na stronie (http://otosonica.pl/oferta/terapia-szumow-usznych) i zobacz, co znajdziesz tutaj. To również powinno być dla Ciebie zajmujące.

Nie jest to rower którym pobijesz rekord prędkości, jest to solidny model roweru rodzinnego, który każdemu przypasuje, kto lubi spędzać czas właśnie tak, ale nie zamierza startować w zawodach. To idealny rower na weekendowe wyprawy, sprawdzi się także na dalszych trasach, lecz wszystko zależy od danego modelu.

Jeśli natomiast potrzebujesz idealnego roweru do miasta, na przykład, żeby zaoszczędzić na paliwie to wybór pada na rower miejski (miejska jazda na rowerze). Jaka sama nazwa wskazuje jego żywiołem jest zatłoczona miejska dżungla. Lub chodniki, lubi samochody i ludzi, którzy spieszą się do pracy. Lubi mijać się z innymi rowerami na drogach rowerowych, nie przepada za to za zbytnio dalekimi wyjazdami poza miasto, nie znosi wręcz polnych dróg, na których może też tobie, jak i sobie zrobić krzywdę.