W jaki sposób połączyć historię z fikcyjną akcją? Pograj w gry historyczne

W jaki sposób połączyć historyczną, a najlepiej średniowieczną pasję z rozrywką gier online? Jakie propozycje oferuje internet fanom kosmosu? Twórcy gier starożytnych i kosmicznych walczą o każdego gracza.

Gry komputerowe

Autor: dfactory
Źródło: http://www.flickr.com
W obu typach gier dysponuje się najczęściej interfejsem opartym na porównywalnych regułach. W kosmicznych fabułach gracza zadaniem jest zadbanie o przejmowanie przestrzeni wszechświata i pochwycenie cennych surowców. Dysponuje on własnym „bolidem”, który ulega stałym modyfikacjom, jak np. w odmianie Dark Orbit. O ile wyszukamy w internecie gry kosmiczne (czytaj więcej) nastawione na zdobywanie przestrzeni, surowców, a dopiero potem walkę, to część fabuł koncentruje się głównie na zwalczaniu kosmicznych konkurentów. Niczym w „Gwiezdnych wojnach” stajemy się dowódcą promu kosmicznego, panem kosmicznych przestrzeni, eksploratorem planet.

W przypadku, gdy musisz przestudiować taką sprawę także od innej strony, przeczytaj więcej w tym tekście (https://www.magazynauto.pl/uzywane/auta-uzywane-z-fabryczna-instalacja-lpg-15-modeli-zalety-wady-zuzycie-gazu,aid,1765), ponieważ on także ją przedstawia.

Wykonanie zadań, takich jak wygranie bitew, zdobycie nowej technologii, czy statku to nie koniec – dalej kolonizujemy kolejne przestrzenie. Zabawa w potęgę kosmosu jest do znalezienia w wielu wersjach na komputer: Endless Space, Star Citizen, czy znanemu nawet kosmicznym laikom – Star Wars.

w co grac

Zwolennicy akcji historycznej mają swój kąt gier sieciowych, jak i tych na standardowego peceta. Koniecznie powinni sprawdzić się grając w klasykę, czyli Europa Universalis – symulator oparty na autentycznych momentach i procesach z historii. Do wyboru jest kilkaset państw, którymi rozpoczyna się akcję na przełomie średniowiecza i nowożytności. Przez dziesiątki godzin rządzimy państwami jako władcy, generałowie, zarządcy manufaktur, handlowcy i finansiści w jednym! Po prostu dyrygujemy państwem zgodnie z naszą wolą. Fani antyku, dla których akcje i gry średniowieczne nie są ciekawą alternatywą, mogą wybrać gry z motywami starożytnymi. Warto sprawdzić się w fikcyjnym Ikariam. Akcja tej gry online rozgrywa się na greckiej wyspie. Zarządzając ojczyzną filozofii decydujemy o rozwoju ekonomicznym, wojennym, kulturalnym. Jak w każdej strategii, to od gracza zależy na co – armię, infrastrukturę, zasoby – postawi w trakcie gry.Jedno jest pewne – to ciekawy sposób na zabranie czasu fanom starożytności i gier online.