Coś dla ukochanych kotów – porównujemy najnowsze zabawki dla kociaków

Zerknąłeś online na przeróżne zabawki dla kota oraz ekspresowo zdałeś sobie sprawę, że istnieje wiele rodzajów do wyboru? Są zabawki interaktywne, zabawki elektroniczne istereotypowe kulki oraz myszy. Jakie są te zabawki? Jakie z nich wybrać?

Spróbujmy objaśnić kilka różnych typów, które pomogą Tobie odnaleźć należytą zabawkę dla twojego kota. W pierwszej kolejności weźmiemy po lupę interaktywne zabawki dla kota. Jest to typ zabawki, która pozwala bawić się wam wspólnie. Zabawa z kotem pomaga

polecany sklep

Autor: Jennifer
Źródło: http://www.flickr.com

stworzyć więź i twój kot (zobacz również pielęgnacja kotów) uczy się tego, że jesteś figurą, która adoruje się z nim bawić.

Twój kociak nie chce się nudzić – zafunduj mu nową zabawkęKażdy kot jest fenomenalny i ma swoją własną osobowość. Koty ubóstwiają gry, ale każdy kot będzie musiał odnaleźć swój ulubiony typ zabawki. Rzeczy, jakie skaczą się oraz ruszają są zawsze kuszące dla nich. Na przykład, zabawki przyłączone do sznurka to interaktywne zabawki oraz nieraz określane są jako biegunowe zabawki. Trzymasz sznurek i poruszasz nim po podłodze lub też w powietrzu – kot zaczyna skakać oraz gonić. Celem gry dla kota jest złapać zabawkę a dla ciebie jest to, żeby zachęcić kota, żeby chciał dostać zabawkę. Po tej grze ważne jest, aby kot (sprawdź ofertę na zabawki edukacyjne dla kota hunter) złapał zabawkę. Jeżeli twój kot goni zabawkę, ale nie jest w stanie jej złapać, będzie w końcu tracił zainteresowanie grą. Niech twój kot capnie zabawkę tak wielokrotnie, jak twierdzisz to za słuszne. Koty mają oczywisty instynkt łowiecki i ten rodzaj gry jest dla nich atrakcyjny.

Szczypta techniki dla wzbogacenia kocich zabaw
Zabawki elektroniczne które proponuje sklep zoo to nowomodne wymysły mające na celu zaciekawienie kota bez własnej interwencji. Najczęściej obsługiwane są przez prąd lub też baterie. Przykładem może być zabawka mysz w domu. Działa na energię elektryczną i może być ustawiona na działanie w wyznaczonym czasie. Powiedzmy, że wyjeżdżasz do pracy wcześnie rano, twój kot będzie zapewne ucinał sobie drzemkę oraz obudzi się w połowie poranka wyglądając za czymś do uczynienia. Ustaw mysz, a jej dźwięk będzie przyciągać szczególną uwagę kota. Drobna myszka porusza się przez przeróżne przeszkody w twoim domu. Twój kot będzie próbował złapać myszy w trakcie tych wędrówek. Po jakimś czasie się wyłączy, a wtedy kotek powraca do drzemki.