Masz zbyt wiele niezajętego czasu? Tym bardziej nie siedź apatycznie

Często skarżymy się na brak czasu, ale paradoksalnie, kiedy mamy go bardzo dużo zaczynamy się nudzić. Nie jesteśmy w stanie znaleźć sobie zajęcia, jesteśmy w pogotowiu i czekamy zdaje się na jakiś bodziec, który napędzi nas do działania. Tymczasem istnieje mnóstwo pomysłów na spędzenie wolnego czasu, oto kilka z nich.

Autor: Vivarto

Na początek będzie domowo, jednak wcale nie będziemy proponować gapienia się w telewizor. Mamy lepszy pomysł, włącz komputer i pooglądaj serial, który chciałeś oglądać, jednak zawsze nie miałeśna niego czasu. Nieistotne czy to serial familijny (kino familijne), serial fantasy, a może też serial z gatunku horrorów (oferta seriali fantasy) albo serial komediowy. Był jakiś w pewnym momencie życia, który chciałeś pooglądać, lecz nie starczyło ci czasu, gdyż wtedy byłeś zabiegany, miałeś dodatkowe obowiązki, zacząłeś się już wciągać i nie skończyłeś. Właśnie w takie dni kiedy się nudzisz jest świetny czas, żeby to nadrobić.

Posiadasz za dużo czasu? Weź się za porządkowanie na przykład szaf, na które zwykle nie masz czasu.

Nie zwlekaj – czytaj całość tutaj (https://www.klubtanca.pl/kursy-tanca/kurs-tanca-towarzyskiego/) o wątku, który tu omówiliśmy. Więcej szczegółów wyszukasz we wpisie dołączonym pod poniższym linkiem.

Mogą to być jak najbardziej te szeroko rozumiane porządki w domu jak i w obejściu (wreszcie posprzątasz poddasze albo wyplewisz chwasty), lecz również przez to pojęcie można rozumieć drobne naprawy i remonty. Istnieją czasami takie drobne zaległości, które chciałoby się nadrobić, ale nie ma kiedy, to jest właśnie dobry moment, aby zreperować zepsutą półkę czy odświeżyć zabrudzoną już ścianę.

W taki właśnie dzień możesz również odnowić swoje stare znajomości. Na pewno masz znajomych, z którymi dawniej byłeś blisko (i nie mówię tu o byłych partnerach), a których teraz zaniedbujesz, nie do końca dlatego, że tak chcesz, ale niestety przez prawdziwe życie: dzieci, kariera, inne poważne sprawy. Z powodu nadmiaru wolnego czasu możesz to teraz nadrobić, możesz spotkać się z kolegą lub koleżanką, którą dawno nie widziałeś, abypowspominać. Możesz także oczywiście odwiedzić jakiegoś członka rodziny, dawno nie widzianego.

A przy tych wszystkich radach możesz również po prostu spocząć gdzieś w ustronnym miejscu i pomyśleć: kim jestem, dokąd zmierzam, gdzie widzę siebie za parę lat? Ta chwila dla nas samych, na którą nie możemy sobie pozwolić na co dzień naprawdę wyjdzie ci na dobre. Spośród wszystkich rzeczy, które posiadamy lub życzylibyśmy sobie mieć właśnie tego brakuje nam najbardziej – chwili dla siebie, chwili, żeby zrozumieć nas samych.