W sklepach pojawiają się coraz mocniej popularne zestawy telewizyjne

W erze coraz powszechniej panującej w wielu mieszkaniach elektroniki już nikogo nie powinno dziwić, że ktoś będzie chciał zrobić w domu małe kino. W sklepach z elektroniką użytkową królują obecnie kina domowe, składające się z płaskiego telewizora z dużym ekranem, Blue-Ray lub DVD oraz zespołu głośników. Można już na takim sprzęcie całkiem wygodnie oglądać większość filmów z rodziną i przyjaciółmi, są jednak osoby, którym coś takiego może nie wystarczyć.

kino

Autor: Fotografien: A. Klich, R. Schweier, J. Rillich
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli więc ktoś będzie prawdziwym kinomanem, ma wystarczającej wielkości dom, w którym nieduże kino może się zmieścić, i będzie dysponował zapasem gotówki, za którą można kupić niezłej klasy samochód, to kino w domu będzie właśnie tym, co powinien zrobić. Do wykorzystania na kino doskonale będą się nadawać pomieszczenia mniej wykorzystywane, na przykład poddasza albo piwnice. Wręcz można powiedzieć, że nadają się lepiej do tego celu, ponieważ często posiadają nieregularne kształty, a to bardzo może pomóc podczas projektowania, ponieważ w typowych pomieszczeniach panują niezbyt dobre warunki akustyczne.

Domowe sale kinowe są bardzo drogie w wykonaniu, a będzie to wynikać z dwóch podstawowych czynników. Pierwszy z nich to projekt takiej sali, aby naprawdę odtwarzanie filmów było przyjemnością, to oszczędzać na tym nie można. Znających się na rzeczy akustyków w naszym kraju jest niewielu, stąd też ich wiedza nie jest tania, lecz nie powinno się robić oszczędności. Niewłaściwie zaprojektowana sala nawet przy sprzęcie najwyższej jakości nie może pokazać całego swojego potencjału, i w rzeczywistości będą to pieniądze wyrzucone w błoto.
Zestaw kina domowego marki Philips

Autor: Philips
Źródło: Philips

Pomieszczenie przeznaczone na kino musi być należycie wyciszone przed zewnętrznymi hałasami, i trzeba oczywiście zająć się wszystkim w środku, również podłogą i sufitem. Dobre wykonanie środka sali, zgodnie z wykonanym wcześniej projektem zagwarantuje należyte parametry aby oglądać filmy. Na koniec pozostaje montaż urządzeń, który również dużo kosztuje, instalacja dodatkowych funkcji, takich jak inteligentne oświetlenie, i można będzie wreszcie pozapraszać bliskich na pierwszy seans. Jeśli jesteś zainteresowany: więcej na ten temat.