Czy wyobrażasz sobie byt bez Internetu?

Jeśli mówimy o rynku, jaki najbardziej błyskawicznie się rozwija to pewnie w ścisłej czołówce jest branża technologiczna. To co miało miejsce w ostatnich latach można zdefiniować prawdziwym „boomem”.

Pisanie na klawiaturze

Autor: david pacey
Źródło: http://www.flickr.com
Bardzo dużo nowych inicjatyw, niecodzienne urządzenia i komputery, a w ostatnich kilku latach aplikacje. Czas w technologii płynie zdecydowanie bardziej prędko niż w codziennym życiu. Któż jeszcze pamięta ogromne, kanciaste telefony komórkowe, a takie przecież były, kiedyś zaś marzyło się o nich. W dzisiejszych czasach co najwyżej przeznaczone są jedynie do jakiegoś muzeum.

W rzeczywistości, rewolucja rozpoczęła się od kiedy powszechny stał się Internet. To on wszystko odmienił nie pozostawiając wątpliwości, kto będzie rządził w przyszłości.

Ten link do www wynajem odkurzacza piorącego zaskoczy Cię bardzo optymistycznie. Wyszukasz tam ogrom drobiazgowych wiadomości. Więc nie ociągaj się i wejdź tam!

Tak naprawdę, początki nie były łatwe, był nawet taki czas, kiedy wieszczono globalnej sieci koniec, lecz jak się okazało były to jedynie, niepodparte żadnymi wiarygodnymi faktami brednie. Obecnie życie bez Internetu jest jak egzystowanie gdy brak powietrza. Może to zbyt

Laptop na stole kuchennym

Autor: Ishai Parasol
Źródło: http://www.flickr.com

wielka przesada, lecz popatrzmy jak przez ostatnie lata uzależniliśmy się od wyszukiwarki, która wszystko dla nas znajdzie, od zakupów w sieci, do podtrzymywania kontaktów, które zapewniają nam portale społecznościowe.

Ciężko również sobie wyobrazić niektóre sfery życia bez aplikacji. Dopiero dzisiaj można się przekonać, jak te drobne urządzenia, jak smartfony czy tablety (więcej) ułatwiają codzienne życie. Wyposażone w darmowe (lub płatne) aplikacje potrafią pomagać w każdej sferze życia. Co do sieci internetowej to ciężko odnaleźć miejsce na ziemi, gdzie nie ma sieci. Oczywiście, są ludy, które nie wiedzą nawet, co to jest telewizor lub radio, niemniej to są zamknięte środowiska, ciężko jednakże znaleźć kraj, gdzie usługi internetowe byłyby bardzo ciężko dostępne. W jednym kraju jest korzystniej, w drugim gorzej, niemniej prawie wszędzie można się spodziewać, że połączymy się ze światem za pomocą Internetu.

W tym nowym świecie powstały wielkie firmy i wspaniałe idee. Jedną z nich jest na pewno sposób prowadzenia firmy Apple przez Steve Jobsa. Choć ten wybitny przywódca już nie żyje, to po dzień dzień przywołuje się jego postać, jako wzór do naśladowania dla wszystkich, którzy pragną kreować porywające narracje o produkcie. Nic dziwnego, iż komputery Apple (np takie) cieszą się dzisiaj ogromnym zainteresowaniem, sama firma Apple to obiekt zachwytu wielu ludzi. Jak się kupuje komputer tej marki to nie dokonuje się normalnej transakcji, kupuje się pewien styl życia, który tak pięknie zdefiniował Steve Jobs.