Czy tak naprawdę warto zorganizować pierwszą komunię własnego dziecka w lokalu?

Moim zdaniem w wielu przypadkach realia są takie, że posiadamy niewielkie mieszkanie, w którym trudno zorganizować większy obiad, nie mówiąc już o komunii.

I dlatego rośnie liczba przyjęć komunijnych, które są wyprawiane w lokalach. Według mnie takowe rozwiązanie jest doskonałym posunięciem. Sam wychodzę z takiego założenia, że jeśli komunia święta, to wyłącznie w restauracji. Potrafię zrozumieć aspekt finansowy, lecz często pieniądze bez większego trudu by się odnalazły. A przynajmniej takie mam zdanie.

kelner obsługujący przyjęcie

Autor: Alan Light
Źródło: http://www.flickr.com

Tak naprawdę nie można zakładać, że komunie to we wszystkich przypadkach wielki koszt. Jeśli się porozglądamy, natrafimy na fajną restauracyjkę, w której przyjęcie komunijne będzie znośnym kosztem. Nie mówię, że to w zupełności nieduży wydatek, ale nie jest tak kiepsko, przesadnie drogo.

Jeżeli ten wątek Cię zainteresował i poszukujesz więcej danych, to po przejściu do serwisu znajdziesz ich bardzo dużo – będą one zbliżone tematycznie, ale równie ciekawe.

Ciekawą alternatywą jest z pewnością wynajem sali, a potem pichcenie na własną rękę, na pewno to tańsze rozwiązanie, ale oferta długopisów z kamerą czy na pewno komfortowe? To już lepiej rozejrzeć się za niedrogą, ale fajną restauracyjką z ciekawą muzyką, np. na serwisie !

Chyba w każdym polskim mieście funkcjonuje wiele punktów restauracyjnych, w których człowiek ma okazję zamówić przyjęcie komunijne bądź organizację stypy. Tak naprawdę nie mam dużego rozeznania w poszukiwaniu restauracji, ale nie powiem, że trafienie na konkretną restaurację, która wyspecjalizowała się w imprezach okolicznościowych, w sumie nie jest większym problemem. Na co w szczególności zwrócić własną uwagę, jeżeli poszukujemy lokalu? Cóż, i tutaj w zasadzie nie mówimy o wielkim problemie…

Najzwyczajniej należy zwracać baczną uwagę na jakość jedzenia, wielkość porcji, standard obsługi oraz naturalnie ceny. Na restauracji nie powinniśmy za bardzo oszczędzać, lecz zapewne wynajęcie eleganckiego przybytku również nie ma większego sensu. W przypadku większych miast: Łódź, Toruń, etc., szukałbym lokalu drogą internetową. Zatem: jeżeli w przyszłości Twoje dziecko wreszcie czeka pierwsza komunia, na poważnie pomyśl, czy może doskonałym rozwiązaniem nie byłoby zorganizowanie przyjęcia w lokalu. Myślę, że to znakomity pomysł.