Kartki podarunkowe

Okres świąt jest czasem coraz większej aktywności na poczcie. Wzrost ten jest najbardziej zauważalny szczególnie wśród ludzi starszego pokolenia, którzy nie nie umieją korzystać z nowoczesnych mediów. Wysyłają oni bowiem kartki okolicznościowe i kartki bożonarodzeniowe, a oprócz świąt także kartki urodzinowe. Zazwyczaj wydaje nam się to przestarzałe, tradycyjne, proste i kiczowate, gdy np. mamy na myśli kartki ręcznie robione.

zaproszenia ślubne

Źródło: http://www.waszezaproszenia.pl/

Nawyki starszych osób często nas irytują, psują nam plany swoją nudą, powolnością. A może jednak warto się zastanowić nad innymi stronami tradycji i staroświeckości?

Jedną z nich jest dostanie z okazji swojego święta bardzo ładnej kartki urodzinowej, może nawet kartki ręcznie robionej. Każdemu przecież marzy się wrócenie do domu po morderczym dniu pracy i zobaczenie w skrzynce pocztowej dowodu na to, że jesteśmy dla kogoś ważni w postaci kartki urodzinowej? Oczywiście słowa słowami, ale, szczególnie gdy nie możemy być w danej chwili blisko z kimś ważnym, to jeden z najbardziej namacalnych dowodów, że ktoś chciał sprawić nam przyjemność i wciąż o nas pamięta. Gdy, jak wiele ludzi w dzisiejszych czasach, pracujemy za granicą i dostaniemy kartki bożonarodzeniowe od ukochanej lub ukochanego, czy może być coś piękniejszego?

Tort urodzinowy

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Ktoś możne powiedzieć, że to dalej zbyt proste i staroświeckie, co więcej, przepełnione ckliwością, ale okazałby się ignorantem. Przejście się na pocztę udowodni mu, że prawda jest inna. Nie mówiąc już o księgarniach, czy stylowych sklepach papierniczych.

Kliknij ten odnośnik a zobaczysz wskazówki z www (http://www.banery-druk.net/kontakt) przygotowane dla osób zainteresowanych omawianym w niniejszym materiale zagadnieniem.

Do wyboru mamy tam nie tylko urocze kartki ślubne, czy klimatyczne kartki bożonarodzeniowe, ale są też różne inne, w tym kartki ręcznie robione. Nie muszą być zwykłe. Są przeróżne: z rodzaju absurdalnych, śmiesznych, czy oparte na reprodukcjach dzieł znanych artystów. Krótko mówiąc: do wyboru, do koloru. Lepiej więc zastanowić się nad osobami, o których ostatnio mniej pamiętaliśmy, a kartka okolicznościowa byłaby najlepszym sposobem do odnowienia znajomości z nimi.