Maczety i noże

Kto dziś posiada w domostwie maczety? Jeżeli pomyślisz o bandycie (w ostatnim czasie w Krakowie było wiele bójek z zastosowaniem tej broni), jesteś w błędzie. Maczety są pomocne w wielu dziedzinach. Ich najbardziej popularnym przeznaczeniem są rozmaite prace w ogródku. Maczety są potrzebne, kiedy trzeba wyciąć wysokie rośliny, których nie można zlikwidować za pomocą samych rąk. Maczety mogą być też pomocne w trakcie chodzenia po nietkniętych ludzką rękach lasach, gdzie należy sobie robić drogę kawałem ostrego żelastwa.

Dla każdego mężczyzny, którego pasją jest łowiectwo, wyśmienite nabytkiem są noże składane, niezwykle przydatne przy patroszeniu upolowanych okazów. Z pewnością słyszeliście nieraz, że łowiectwo jest okrutne i niepotrzebne we współczesnym świecie. Rzeczywiście może się tak wydawać, prawda jest bardziej skomplikowana. Łowcy nie mogą w naszym państwie strzelać do jakichkolwiek zwierząt, które mieszkają w lesie. Wszystkie sprawy związane z myślistwem są dokładnie regulowane przez władze państwowe. Trzeba mieć na uwadze, że nielegalne polowania są zabronione i grożą karą więzienia.

noże

Autor: Stelton
Źródło: Stelton

Każdy myśliwy otrzymuje pewien przydział – nie może wybijać więcej sztuk. Na dodatek okazy, które są niwelowane przez polujących, to zazwyczaj jednostki schorowane, niosące niebezpieczeństwo dla innych mieszkańców lasu. Najchętniej poluje się na szkodniki – gdyby w naszym kraju nie likwidowano dzików, za pieczywo w sklepie trzeba byłoby płacić ponad dziesięć złotych! Dlaczego? To proste. Dziki demolują zboża.

Analogicznie jest w sytuacji lisów, które masakrują kury. Naturalnie wielu łowców uwielbia to, czym się zajmują. Wielu z nich kocha się chwalić swoimi osiągnięciami – to nic złego. Nie należy w tym dopatrywać się jakichś chorych skłonności tych ludzi. Jest to taki sam dowód zwycięstw, jak chociażby dyplom z uniwersytetu bądź statuetka za wygranie prestiżowych zawodów sportowych.