Minecraft opanowuje rynek

Przegląd rynku gier na PC, Play Station i Xbox ma znaczącą wadę, gdyż, przeważnie premierę mają gry niezbyt zjawiskowe, nie zapadające w pamięć. Właściwie, identycznie jest z recenzjami muzycznymi czy z filmami.

Najlepsza gra na rynku

Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com

Ciekawe wyjątki ostatnich miesięcy to na pewno The Wolf Among Us, Valiant hearts czy recenzja Murdered: Soul Suspect. W branży dzieje się coś jednak więcej, poza produkowanie i recenzowanie nowych gier.

Czy ten wątek jest ciekawy, ale masz ochotę na następne? Pragniesz poznać link (https://www.touchofart.eu/Pejzaz/kategoria/)? Więc zapraszamy – należy jedynie kliknąć myszką.

A wszystko to za sprawą Minecrafta.

Przypomnijmy, iż Minecraft to jedna z najbardziej popularnych gier sandbokowych. Gracz posiada kontrolę nad własną postacią, może ją dowolnie kształtować. Prace nad tego typu grą zainicjowano w 2009 roku i trwają nadal. Gra tworzona jest na platformie Java. To bardzo istotne, bo oznacza to, iż są odpowiedzialne za nią diametralnie inne systemy niż w przeważącej liczbie gier, jakie w dzisiejszych czasach powstają. Podczas grania, mapa jest generowana na podstawie losowych danych. Dzięki temu każdy świat jest oryginalny i jedyny w swoim rodzaju.

Główny komunikat brzmi: 50 mln sprzedanych gier Minecraft! No właśnie, jeśli krążyła wam gdzieś po głowie myśl, jak niezwykle popularny jest Minecraft. to teraz już to wiecie. Kiedy, jeden z autorów tej gry pochwalił się wynikami, świat osłupiał, ponadto pojawił się jeszcze inny interesujący wniosek.

Gra dla każdego

Źródło: http://www.morguefile.com/

Zwłaszcza, bowiem Minecraft zdominował rynek konsoli. Gra dostępna na Play Station 3 i Xboksa 360, przegoniła pecety (wersje na Maca, Windowsa i Linuksa razem wzięte). Teraz, gdy piszę te słowa wynik 50 milionów jest zdecydowanie bardziej pokaźny!

Trzeba przyznać, że ta wartość robi wrażenie pod każdym względem. Żeby zrozumieć czemu tak się stało, przyjrzyjmy się na inne rekordowe produkcje. Najlepiej sprzedająca się gra w historii to Tetris, od 1984 roku, zakupiło ją 143 miliony nabywców.

Na kolejnych miejscach – Wii Sports, był to tytuł dołączany do każdego egzemplarza Nintendo Wii. Za Minecraftem już obecnie, są Mario Bros, Mario Kart Wii oraz Grand Theft Audio. Minecraft na pewno będzie jeszcze długo panował, tym bardziej, że tworzone są wersje dla Play Station 4 i dla Xboksa One.