Kilka słów dotyczących NLP

Pomimo, że niemal każdy psycholog, handlowiec, manager, terapeuta lub specjalista w zakresie marketingu słyszał o programowaniu neurolingwistycznym to wciąż pozostaje ono dyscypliną elitarną. Czemu? Gdyż słysząc takie ogólniki jak: „To jest manipulacja” niewiele osób spośród nich zainwestowało swój czas i pieniądze, by bliżej poznać techniki NLP. Ale czyż nie jest tak, że przed tym jak wydamy opinię należałoby, najpierw poznać zagadnienie? Zwłaszcza, jeżeli może okazać się na prawdę przydatne.

zadowoleni doradcy

Autor: tec_estromberg
Źródło: http://www.flickr.com

NLP, czyli programowanie neurolingwistyczne (ang. Neuro-linguistic programming) to zestaw metod komunikacji nastawionych na budowanie i przekształcanie wzorców postrzegania i myślenia u ludzi. Techniki te mogą być używane tak samo w psychologii i psychiatrii jak i, w biznesie oraz polityce. Nazwa ta została wymyślona przez Johna Grindera i Richarda Bandlera, aby uwydatnić postulowaną zależność między procesami neurologicznymi (‚neuro’), językiem (‚lingwistyczne’) i wzorcami zachowań, którymi ludzie się kierują (‚programowanie’).

– W psychiatrii proponowane przez NLP nastawienie do pracy nad umysłem pacjenta pomogło uchronić wiele osób przed „skazaniem” na szpital psychiatryczny i całym życiem na medykamentach, dając im możliwość poprawnego funkcjonowania.

Podoba Ci się ten tekst? Jeżeli chcesz zdobyć więcej danych, odszukaj www (http://www.hurtplus.pl/slodycze-c-69.html), które zawiera nie mniej interesujące informacje.

– W psychoterapii, metoddy NLP umożliwiły zastąpienie nieskuteczne konwersacji o problemach i przeszłości, trwającą 2-3 spotkania metodą, dzięki której ludzie cierpiący na lęki całkowicie się jej pozbywają.

– Sposoby budowania kontaktu i „kotwiczenia” w rozmowie biznesowej zamieniły niezliczone ilości „opornych” klientów w lojalnych klientów.

Jeżeli spodobał Ci się prezentowany artykuł, kliknij ten odnośnik – na pewno także warto zobaczyć także kolejny dający do myślenia materiał.

– W sporcie, trenerzy, którzy zauważyli, że umysł zawodnika ma wpływ na rezultaty uzyskiwane przez jego ciało, mają najlepsze wyniki.

Najlepszym miejscem, żeby znaleźć szkolenie NLP w swoim mieście jest Internet. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę odpowiednią frazę, na przykład: praktyk nlp, szkolenie NLP lub NLP Kraków i po chwili znajdziemy linki do dużej ilości stron z informacjami na ten temat.