Kajaki nad Pilicą

Jeszcze tylko poniedziałek, jeszcze tylko wtorek, jeszcze tylko środa i tak każdego tygodnia trwa wielkie odliczanie do weekendu. A kiedy nadchodzi długo wyczekiwany piątek, można snuć plany, jak wykorzystać te sobotę i niedzielę wolne od stresu, pracy i codziennych obowiązków. Latem jest mnóstwo możliwości by spędzić weekend intensywnie, najlepiej na łonie natury z rodziną. I wcale nie trzeba jechać gdzieś daleko by ten czas dobrze wykorzystać. Korzystną ofertą może być spływ kajakowy.

Spływ kajakowy rzeką Kamienną

Autor: Jura Park Bałtów
Źródło: http://www.juraparkbaltow.pl

W Polsce jest dostępnych wiele ciekawych dystansów. Jednak jeśli jeśli brak nam czasu na dłuższy wypad lub nie mamy doświadczenia w w pływaniu kajakiem, można pojechać się na spływ kajakowy wzdłuż koryta rzeki Pilica. Pilica to rzeka położona w południowej i centralnej Polsce. Jest to najdłuższy lewy dopływ Wisły. Długość rzeki to 319 km. koryto rzeki płynie przez Wyżynę Krakowsko- Częstochowską, Niziny Środkowopolskie oraz Nizinę Środkowomazowiecką i pod wsią Ostrówek wpada do Wisły.

Skoro masz pewność, że opisywany wątek jest dla Ciebie interesujący, to zobacz, że również proponowana strona www (https://antykistarocie.pl/skup-sztuki-wspolczesnej/) ma podobnie cenne wiadomości – wejdź tutaj.

Jest to krajobraz geograficzny zwany Doliną Środkowej Wisły. Wzdłuż brzegu rzeki jest zlokalizowany także ścieżka turystyczno rekreacyjna.

Starczą dwa zestawione ze sobą luźnowyrazy: kajaki Pilica, by dać się ponieść różnym atrakcjom, które można spotkać aż na trzech ciekawych trasach różnej długości:- Budy Michałowskie- Warka- dystans 16 km- Białobrzegi- Warka- odległość 28 km- Przybyszew- Warka- dystans 37 km

Autor: Ezra Casteel

Można skorzystać którąś z proponowanych trasę, a wycieczkę dodatkowo urozmaicić piknikiem nad brzegiem rzeki i rozbić namioty. Można rozpalić ognisko i spędzić przyjemny letni wieczór, oglądając wyjątkowo bujne zieleń i widoki w tamtych okolicach. wyszukując w internetowej wyszukiwarce „kajaki Warka” lub „pilica spływ” można znaleźć szereg ofert firm, które realizując spływy, uatrakcyjniają je ogniskami, zrywaniem jabłek. Co ważne każda firma oprócz wypożyczenia kajaków i kapoków, organizuje także transport na miejsce wodowania. Ceny są również przystępne. Przykładowo wynajem całego wyposażenia od rana do wieczora wynosi 150 zł. Można także dowiedzieć się co warto zobaczyć na trasie. A jest co, ponieważ na wspomnianym już szlaku turystycznym można się zatrzymać się przy brzegu i zwiedzić niepowtarzalne zabytki architektoniczne. Kajaki wypożycza się w Warce, a potem już witaj przygodo.

Spływ kajakowy to nie tylko sposób na aktywny wypoczynek, ale również świetny sposób na spędzenie choć tych dwóch dni wolnego i mnóstwo przygód, które będzie można wspominać wieczorową porą.