Gry planszowe mają niezwykłą magię, w związku z tym, jeszcze nie są reliktem przeszłości jak dinozaury

Rozrywka to jedna z najfajniejszych form aktywności człowieka w każdym wieku. Czasami można użyć do niej rekwizytów, a czasami wystarcza jedynie wyobraźnia. Zabawa dzieci może przybierać różne formy: dowolnej aktywności, odgrywania epizodów, śpiewania, tańca, malowania, muzykowania. Dzieci mogą również umilać sobie czas składając puzzle, bawiąc się lalkami, budując z klocków czy też grając przy udziale gier planszowych.

Gra karciana Place w pralce

Autor: Rebel
Źródło: http://www.planszoweczka.pl
Gry towarzyskie , wracają do łask na całym świecie. To ewenement w dobie multimediów i atrakcyjnych wizualnie gier komputerowych. Teraźniejsze gry to nie tylko chińczyk, warcaby, „Monopol” czy „Scrabble”. Współczesna propozycja rozgrywki karciane sklep, jest ogromna – od szybkich, nieskomplikowanych gier imprezowych na 5-10 min, do wielogodzinnych propozycji powyżej 1,5 godz.

Gry planszowe i karciane, przeznaczone są dla osób które: kochają pogłówkować, rozbudować swoje królestwo a także odczuć przygodę w świecie fantasy, odtworzyć historyczne zdarzenia, rywalizować z morskimi rozbójnikami na morzu i mnóstwo innych. Jedną z głównych zalet planszówek jest możliwość wspólnej zabawy – zarówno w 2 osoby, a także w większej grupie – z mamą i tatą, z dziadkami, z rówieśnikami w przedszkolu itp.

Chcesz ciągnąć dalej zajmującą treść? Więc nic nie powinno Ci przeszkodzić – kontynuuj poznawanie (http://www.pkrajewski.pl/przemysl/) na nowej witrynie.

Jeżeli gra jest odpowiednio dobrana do osób zainteresowanych zabawą, to zapewnia dużo emocji: podniecenia, adrenaliny towarzyszącej rywalizacji, śmiechu, gdy się wygrywa, bądź żalu czy złości po porażce. Nawet trudne emocje nie są takie złe, a ich obecność w czasie zabawy jest doskonałą okazją aby się z nimi oswoić.

W czasie choroby dziecka nieraz dorośli nie mają pomysłu, co można robić razem z dzieciakami, żeby i one chciały i dorośli się nie nudzili. Granie w gry planszowe to pomysł na wspólne spędzanie czasu – ciekawa i pouczająca opcja dla komputera i TV. Gdy towarzyszą mu emocje i zaangażowanie, to taki czas sprzyja budowaniu więzi. Jednak generalnym warunkiem jest to, żeby dorosły był rzeczywiście pochłonięty rozgrywką, a nie np. spoglądał w ekran monitora telewizyjnego lub bawił się komórką. Takie zaangażowanie przychodzi łatwo gdy gra jest absorbująca i ciekawa zarówno dla dziecka jak i dla dorosłego. Jedna z wielu formuł miłości określa, że miłość uzewnętrznia się poprzez czas i uwagę poświęcaną drugiej osobie.