Zabezpieczenie własnego telefonu komórkowego przed uszkodzeniami

W teraźniejszych latach, sporo ludzi ma aparat komórkowy. Poza tym, zazwyczaj są to dobrej klasy modele, warte kilkaset złotych, które otrzymaliśmy za pół darmo w pakiecie wybranego abonamentu. Mimo iż nie płaciliśmy za nasz aparat, i tak chcemy aby był z nami jak najdłużej, najkrócej do końca trwania umowy z korporacją telekomunikacyjną. Aby taka alternatywa była realna, konieczne mogą się okazać akcesoria na komórkę, które zabezpieczą ją przed mechanicznymi usterkami.

Najważniejszym gadżetem może okazać się folia na telefon. Pewnie, że nowo zakupiony model właśnie taką posiada, jednak zabezpiecza ona nasz aparat jedynie przed zarysowaniem. Jeśli chcemy nie dopuścić do zbicia wyświetlacza, w skutek upadku aparatu z wysoka, niezbędna nam będzie mocniej trwała folia na telefon. Współcześnie mamy do dyspozycji mnóstwo typów, w dużym przekroju kosztowym, które lepiej lub gorzej zabezpieczą nasza więcej na W zadowalającej cenie są nalepki sporządzone z silikonu – wytrzymałe i niedrogie. Inne niezbędne akcesoria na komórkę to futerał, lub chociaż obudowa. Pozwolą nam one zatrzymać model w całości przy upadku z wysokości, minimalnie również odizolują go od wody w chwili zamoczenia.

akcesoria do telefonów

Autor: Martin @pokipsie Rechsteiner
Źródło: http://www.flickr.com

Ale gdzie najkorzystniej zakupić akcesoria na komórkę? Z pewnością nie w sklepie firmowym – ceny są tam znacznie wygórowane a wybór niewielki. Najtańszą opcją będzie zapewne internet. Ogromny przekrój modeli, folia na telefon ze szkła w cenie gumowej nabywanej w salonie stacjonarnym. Lecz tego typu zakupy mają również swoje wady. Istotny jest brak opcji zobaczenia towaru na żywo. Obudowy na telefon mają to do siebie, że należy przymierzyć je przed zakupem – tak samo jak ubranie. Gdyż w zależności od posiadanego aparatu, wszelkie otwory będą inaczej rozmieszczone. Poza tym, do ceny zakupu, w większości przypadków należy dodać koszt przesyłki – który w niektórych przypadkach może przekroczyć cenę zakupionego towaru. Poza tym, musimy uzbroić się w cierpliwość – na zakupiony towar, przyjdzie nam poczekać całkiem sporo czasu.

Akcesoria na komórkę są koniecznością każdego telefonicznego maniaka. Właściwa folia na telefon lub obudowa, oprócz niewątpliwych zalet estetycznych, mogą również zabezpieczyć nasz aparat przed sporym zniszczeniem. Ceny za tego typu akcesoria są rożne, najtańsze zapewne będą w internecie, nawet pomimo kosztów dostawy – lecz na tą trzeba będzie poczekać.