Co kryje dusza zabytkowych samochodów?

Dodge

O tym, że starodawne samochody na przykład te opuszczające fabryki amerykańskich fabryk takich jak Oldsmobile czy Dodge, posiadają serce, wie każdy kto choć raz mógł usiąść za ich kołkiem. Także w Polsce mają pokaźną grupę swoich wiernych kibiców.Radość właściciela samochodu z duszą.Zdarza się często, że pojazd z którego korzystał nasz prapradziadek przechodzi z pokolenia na pokolenie i ostatecznie to my stajemy się szczęśliwymi właścicielami takiego samochodu. Z uwagi na fakt, że kilkadziesiąt lat korzystania odbija się na karoserii i stanie technicznym takich pojazdów, większość musi zostać podreperowana i mieć wymienione części. Z tego powodu w pojazdy tego typu musimy nieco włożyć pieniędzy – kwoty mogą być niewielkie, innym razem mogą dorównywać wartości całego pojazdu.

Popularne amerykańskie marki

zabytkowy samochód

Bez wątpienia wszyscy słyszeli o markach samochodów takich jak Dodge czy Oldsmobile. Ta pierwsza, to marka amerykańska która została przejęta przez koncern Chrystlera. Firma Dodge powstała w XIX wieku, założyli ją bracia John Francis oraz Horace Elgin. Początkowo produkowano rowery i części samochodowe (s-performance – zwiększenie mocy silnika) a od 1901r. z taśmy produkcyjnej wyszły pierwsze samochody. Firma i logo Dodge zyskała ogromną popularność w Ameryce, a później i na wszystkich kontynentach. Także w Polsce dodge ma swoich wiernych fanów, istotnym jest fakt, że, dodge części firmy normcar możemy bez problemu kupić w wyspecjalizowanych sklepach z akcesoriami motoryzacyjnymi.

Następnym popularnym amerykańskim producentem aut jest Oldsmobile. Jest to jedna z najstarszych marek stworzona przez Ransoma E.Oldsa w 1897r. Samochody Oldsmobile jako pierwsze zawierały automatyczną skrzynię biegów, a ostatni model wyprodukowany został w dwa tysiące czwartego roku. Właściciele samochodów Oldsmobile nie muszą się martwić o części do swoich amerykańskich pojazdów, bowiem oldsmobile części firmy normcar są dostępne od ręki w dobrze wyposażonych polskich sklepach motoryzacyjnych lub na w internecie.

Samochody zabytkowe firmy normcar są czymś więcej niż tylko zwyczajnym, muzealnym eksponatem, ich wyjątkowy czar związany jest z historią każdego pojazdu, która często liczy sobie kilkanaście dekad.

Autor

Źródło: http://www.normcar.pl/