Fascynujące gry – Xbox 360, Wii, Playstation 3

Ten tekst jest dla wszystkich tych, którzy nie posiadali nigdy konsoli, ani nie orientują się, czym ona tak naprawdę jest i do czego się jej używa. Opiszę też, czym się ona różni od peceta, jakie są jej modele i komu ją można najmocniej polecić. Konsola to w istocie komputer, odróżniający się od normalnego peceta użytecznością. Jest to urządzenie przeznaczone jedynie do gier wideo.

Konsoli nie da się po zakupie unowocześniać, dokupując nowsze podzespoły, tak jak czyni się to w wypadku klasycznego peceta. Stanowi ona zamkniętą całość, do której można dołączyć tylko elementy peryferyjne, takie jak karty pamięci, joysticki, sprzęt muzyczny i ekran.

W sprzedaży aktualnie znaleźć można kilka wartych uwagi maszyn.

Zainteresował Cię nasz wpis? Cieszymy się. Może wyrazisz chęć również przejrzeć nowe ciekawe treści? Trzeba jedynie wejść na hiperłącze do wpisu (https://sklep.termek.pl/) i już.

Japońskie Sony wydawało dwie generacje konsol – Playstation 2 i Playstation 3 (niebawem Playstation 4). Microsoft ma w sprzedaży Xbox 360, japońskie Nintendo za to Wii. Ceny konsol nowszych technologicznie dochodzą do 1300zł, w zależności od opcjonalnych dodatków. Taniej można nabyć Playstation 2 – tutaj ceny oscylują około 400zł za nieużywany sprzęt.

Gry na konsole w Blackgames

Na tę wielką konsolową czwórkę wydano wiele ciekawych produkcji, głównie strzelanek (First Person Shooter), wyścigowych i zręcznościówek. Najlepsze gry na PS2 to z całą pewnością Guitar Hero, w którym możemy wcielić się w najbardziej znanych gitarzystów. Zarekomendować należy też świetną grę wyścigową Gran Turismo 5. Na PS2 wyszło mnóstwo stanowiących klasykę serii, takich jak Tony Hawk Pro Skater, FIFA, Tekken i Call of Duty. Gry na PS3, ze względu na lepszą specyfikację, mają znacznie lepszą grafikę. Najważniejsze przeboje to God of War, Call of Duty, L.A. Noire, Battlefield i Killzone. Konsola Microsoftu zaś posiada nawet większe spektrum. Niektóre gry na XBOX 360 wspierają wyjątkowy kontroler Kinect, co umożliwia wyczucie ruchu gracza i przeniesienie go na ekran. W rodzaju znajdziemy mnóstwo pozycji sportowych i zręcznościowych. Konsola ta też może się poszczycić rewelacyjną polską grą RPG Wiedźmin 2: Zabójcy Królów.

Niedawno modne stały się lekkie netbooki i tablety, pozwalające na stały dostęp do internetu. Interesującą możliwością dla każdego użytkownika takich urządzeń mógłby być zakup konsoli. Dzięki temu dałoby się komfortowo oddzielić rozrywkę od zajęć zawodowych.