Jak najlepiej zainteresować swoje dziecko gdy za oknem deszcz i słota?

„Choć mniej trudzą się i mniej brudzą, ale strasznie nudzą się w deszcz” – starą prawdę, wyśpiewaną niegdyś przez Kabaret Starszych Panów, przypomina sobie co pewien czas zapewne każdy z nas. Gdy deszcz puka do okien i pogoda za oknem nie zachęca do spacerów na świeżym powietrzu, powinniśmy zaaranżować dzieciom inspirującą zabawę w domu.

dziecko

Autor: Eli Christman
Źródło: http://www.flickr.com

Jesień zapewnia nam szerokie pole do popisu jeśli chodzi o kreatywność. Przyniesione z podwórka korale jarzębiny, kasztany czy inne „skarby”, w parę chwil zamieniają się w leśne ludziki. Dużo radości przysporzy także dzieciom robienie własnych albumów z wakacyjnymi zdjęciami. Dzięki metodzie scrapbookingu – albowiem o nim mowa – nasze kolekcje będą przypominały małe dzieła sztuki.

Scrapbooking to nie tylko fotografia, to także technika dekorowania – nadawania zużytym lub zupełnie nie wyróżniającym się przedmiotom nowego charakteru, za pomocą scrapbookingu możemy też stworzyć drobne upominki, notatniki, zawieszki na drzwi, opakowania prezentów a także ozdoby na wiele okazji.

Z pewnością pragniesz odkryć dodatkowe wiadomości tyczące się tego tematu. Jeśli zaciekawił Cię ten aktualny tekst (https://zabawekczas.pl/), to poczytaj o nim na stronie pod linkiem.

Jaki prezent przyniesie dziadkowi więcej szczęścia niż własnoręcznie zrobiony przez wnuka album na zdjęcia? Najlepsze metody na nudę: konkursy plastyczne dla dzieci.

Organizując dzieciom jesienny czas wolny, trzeba połączyć przyjemne z pożytecznym. Nauka podana w kreatywny sposób jest przez nie bowiem łatwiej przyswajalna . Inspiracji dla ciekawych zabaw przy komputerze można szukać w sieci. Portale dla dzieci oferują co pewien czas sporo „gier jesiennych”, rozwijających kreatywność i spostrzegawczość. Są rodzice, którzy twierdzą, iż ich dzieci spędzają długie godziny na nierozsądnym marnowaniu czasu przed ekranem monitora.

Zaabsorbowała Cię prezentowana w tym wpisie kwestia? W takim razie kliknij tutaj i przeczytaj dodatkowo więcej szczegółów w tekście (http://www.e-plastyczny.pl/masy-plastyczne/1745719452)!

zabawki

Autor: Kana Natsuno
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak korzystanie z gier z umiarem i rozwagą, nie nie jest w stanie nikomu zaszkodzić. Istnieją gry umożliwiające rozwój wyobraźni, logicznego myślenia czy umiejętności planowania. Stworzona dla żądnych wrażeń odkrywców, kierowców czy budowniczych. Na portalach dostępne są również zabawy edukacyjne utrwalające znajomość języków obcych. Nauka w formie zabawy? To ma sens!