Z jakich względów bierzemy się za tuning posiadanego ukochanego auta?

Głównym powodem, dla którego decydujemy się na tuning swojego samochodu jest pragnienie polepszenia jego właściwości jezdnych i parametrów technicznych. Ale są także posiadacze pojazdów, którym dodatkowo zależy również na poprawie jego wyglądu i zwiększeniu komfortu jazdy. To z tego powodu w przypadku tuningu mówi się albo o tuningu mechanicznym, albo o tuningu optycznym.

Tuning Audi A4 B5 może równie dobrze być mechaniczny, jak i optyczny. W tym pierwszym przypadku tuning Audi A4 B5 będzie polegał przed wszystkim na wymianie silnika – link do strony. Można zdecydować się na silnik – oleje silnikowe w warszawie – 1,9 TDI quatro. Za sprawą tego znacznie zwiększy się moc posiadanego auta. Są także właściciele pojazdów, którym zależy nie tylko na poprawie mocy silnika, ale także na tym, aby oszczędzać paliwo. To właśnie te osoby stawiają na eco tuning, por. . Ten eco tuning pozwala cieszyć się większą mocą i tańszym kosztem eksploatacji samochodu poprzez spadek zużycia paliwa. Tego typu tuning powoduje równocześnie, że samochód mniej zanieczyszcza powietrze, gdyż przy spalaniu paliwa tworzona jest mniejsza ilość spalin.

stuningowany samochód

Autor: Farrell Small
Źródło: http://www.flickr.com

Pomiędzy tuningiem mechanicznym a optycznym są bardzo duże różnice. Ten drugi zdaniem osób, które go wybierają ma poprawiać warstwę wizualną samochodu. Stąd w wielu wypadkach zamieniają oni tłumik , który był wstawiony fabrycznie na tłumik sportowy czy zamieniają felgi na alufelgi. W wielu wypadkach niektórzy podejmują decyzję o używaniu szerszych opon niż te, które muszą być wykorzystywane zgodnie z tym, co zaleca producent. Jeżeli tuning optyczny nie zostanie połączony z mechanicznym to może się okazać, że po jego wykonaniu wyraźnie zmniejszy się osiąg samochodu, czy też pogorszeniu ulegnie komfort jazdy. Nie wszystkie więc zmiany, które określane są mianem tuningu tak naprawdę przeprowadzane są w celu zwiększenia możliwej prędkości samochodu czy mocy silnika.

Decydując się na tuning mechaniczny, powinno się zawsze jego wykonanie zlecić wykwalifikowanemu fachowcowi. Jeżeli jego konkretne elementy zostaną wykonane w sposób nieprawidłowy to samochód może zacząć stanowić nawet duże zagrożenie. Jeśli decydujemy się na tuning auta, pamiętajmy, aby robić to z głową. Dzięki temu tuning ma sens, a samochód nie stanowi zagrożenia.