Pierwsza Komunia Święta to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu naszego dziecka

Dziewczynki i chłopcy, bardzo się cieszą z tego dnia, który najczęściej zdarza się w maju. Dla współczesnych dzieci to już nie jest takie duże przeżycie duchowe,jak dla ich rodziców. Dziś, pytając takiego dziewięciolatka o komunię, najczęściej usłyszymy odpowiedź, że czeka z niecierpliwością na prezenty od najbliższych. Dziś przeżycia duchowe niestety odchodzą do lamusa, a na pierwszy plan wychodzą prezenty, jakie zostaną wręczone dziecku z tej okazji.

komunia

Autor: Pawel Loj
Źródło: http://www.flickr.com
W czasie Pierwszej Komunii Świętej, należy odświętnie wyglądać. Aby tak wyglądać, potrzebne są należyte kreacje. Niektórzy preferują alby, inni zaś sukienki, czy garnitury. Powszechnie wiadomo, że dziewczynki, przystępujące do Pierwszej Komunii wyglądają bardzo elegancko, ubrane w sukienki komunijne.

Jeżeli bardzo ekscytuje Cię podnoszona w tym miejscu kwestia, dodatkowo koniecznie zobacz tekst w serwisie omawiającym podobne zagadnienia.

Dziś można znaleźć je w różnych sklepach, najczęściej z odzieżą dziecięcą. Ceny sukienek są bardzo różne i wynoszą najczęściej od kilkudziesięciu do nawet kilku tysięcy złotych. Najdroższe z nich, wykonane najczęściej z jedwabiu, wzbogacane dodatkowo koronkami, wyglądają przepięknie, ale zarezerwowane są zwłaszcza dla najzamożniejszych rodzin, posyłających swoje córki do Komunii -.

Oprócz ubioru komunijnego, równie ważne są „elementy dekoracyjne” osoby, która przystępuje do Komunii. Tu u dziewczynek dominują przede wszystkim wianki z kwiatów, czy z Mirry. Co najważniejsze, wianki komunijne także można kupić w różnych wariantach. Można zapleść taki wianek na własną rękę, pamiętając o należytych białych akcentach, albo zakupić już gotowy, czy zamówić w kwiaciarni zajmującej się między innymi

komunia

Autor: Wojciech Doganowski
Źródło: http://www.flickr.com

pleceniem wianków. Wybierając odpowiedni wianek komunijny, należy pamiętać o tym, by współgrał on z sukienką oraz pasował do bucików komunijnych. Garderoba komunijna powinna wyglądać pięknie, szykownie i przede wszystkim powinna ze sobą współgrać, tworząc jedną spójną całość.

Zakup ubranka komunijnego może sporo kosztować. Jeśli pragniemy wydać nieco mniej, możemy rozejrzeć się za sukienką z drugiej ręki. Na pewno mniej nas to będzie kosztowało, a po odpowiednim jej wypraniu, czy przeróbkach, nikt się nie skapnie, że tą sukienkę już ktoś na swojej komunii miał. Jednak nowe sukienki można albo zakupić w sklepach, albo wybrać się do krawcowej, czy do krawca, który uszyje nam sukienkę na wymiar i na zamówienie. W celu zatarcia różnic pomiędzy poszczególnymi dziećmi, w niektórych parafiach odchodzi się od sukienek i garniturów, na rzecz jednolitych i niezależnych od płci alb komunijnych .