Bajeczne wesele to w pierwszej kolejności odpowiednio rozplanowane wesele

Organizacja ślubu to nielada wyzwanie i duża odpowiedzialność, żeby wszystko odbyło tak jak trzeba i każdy gość mógł być zadowolony. Istotne jest odpowiednie rozplanowanie sobie czynności, które trzeba będzie krok po kroku zrealizować.

Para młoda po ślubie

Autor: Trevor King
Źródło: http://www.flickr.com

Na start należy zacząć od kwestii tego typu jak znalezienie sali i zespołu muzycznego.

Nasz artykuł wydał Ci się ciekawy? Masz chęć na więcej posty? Zatem nie wahaj się i kliknij po szczegóły w podany link.

Sale weselne są na bieżąco oblegane i wymagają nierzadko nawet dużo wcześniejszej rezerwacji. Oczywiście jest tak w szczególności w przypadku, kiedy planujemy przyjęcie na dużą ilość ludzi. Jeżeli zamierzamy przygotować uroczystość na 50 osób nie powinniśmy mieć z salą większego kłopotu, jednak kiedy będzie to już 400 osób – znalezienie sali to już spore wyzwanie. Dlatego należy mieć to na uwadze w pierwszym rzędzie. Tym bardziej jeśli chcemy zagwarantować gościom catering na odpowiednim poziomie i fachową obsługę w trakcie wesela.

Podobnie jest z zespołem weselnym. Rzecz jasna dzisiaj tradycyjna orkiestra weselna zastępowana jest przez niewielkie 3-5 osobowe zespoły, a nierzadko też przez DJ-a który może praktycznie zagrać każdą, dowolną muzykę jaką zechcemy. Jeśli jednak wolimy bardziej tradycyjne wesela, wyszukanie dobrego zespołu, który ciekawie i z impetem zagra na naszym przyjęciu może nie być takie łatwe. Musimy poświęcić czas na przesłuchanie przynajmniej kilku kawałków i porównanie ze sobą co najmniej kilku zespołów. Zespoły jednakże są, tak samo jak sale weselne, nieustannie oblegane, dlatego szukaniem dobrej ekipy także powinniśmy zająć się jak najwcześniej.

Ślub, toast

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

W dalszej kolejności powinniśmy zająć się kwestiami takimi jak zaproszenia dla uczestników i organizacja ślubu w kościele czy też w USC. Zaproszenia należy przygotować i rozesłać nie później niż na 30 dni przed planowanym wydarzeniem. Na dodatek powinno się wziąć pod uwagę stosowną dekorację – dotyczy to nie tylko sali, ale także auta, którym nowożeńcy pojadą do ślubu. Auto do ślubu trzeba zamówić także co najmniej z miesięcznym wyprzedzeniem, zwłaszcza gdy wypożyczamy samochód i to luksusowy.

Kluczową sprawą jest rzecz jasna również strój pana i pani młodej. Wymarzoną suknię możemy kupić albo zlecić jej uszycie. Podobnie prawa wygląda z garniturem. Ważne by nie zostawiać tego na koniec, tym bardziej, że mogą być konieczne jakieś przeróbki.