Nijakie zdjęcia? Kup dobre „szkło”

Nie ma wśród nas osoby, która choć raz w życiu nie zrobiła zdjęcia. Wakacje, rodzinne uroczystości, codzienne chwile – okazji jest sporo. Jednak co zrobić by ilość nie była ważniejsza niż jakość? Przede wszystkim wczytajmy się w instrukcję naszych aparatów.

akurat zaczynamy przygodę z fotografią to właśnie jej lektura pomoże nam zrozumieć, jak wykorzystać potencjał naszego nabytku. Kiedy chwycimy już za aparat, pamiętajmy o podstawowych kwestiach.

Obiektyw

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Zakupmy dobre obiektywy, które stanowią podstawę jakości wykonywanych zdjęć. Na pewno dużym uznaniem cieszą się obiektywy marki Sigma. Ale zanim skusimy się na właściwy nabytek musimy zastanowić się, co mamy zamiar fotografować.

Pokaźnych rozmiarów teleobiektyw idealnie prezentuje się na szpiegowskich filmach. Ale gdy już amator o niesprecyzowanym kierunku fotograficznego rozwoju nabędzie taką wymarzoną „lunetę”, może srodze się rozczarować. Gdyż szybko okaże się, że podczas rodzinnego spotkania, pragnąc ująć wszystkich bliskich razem, utrwalił tylko wąsy dziadka.

Zdecydowanie wartym zainteresowania obiektywem jest sigma a 35 f1.4 dg hsm . Opracowany z maksymalnym naciskiem na walory artystyczne, podbił serca użytkowników, którzy cenią twórczy, dynamiczny wyraz ponad kompaktową budowę czy wielofunkcyjność. Oprócz zdjęć krajobrazów, portretów czy codziennych migawek z życia, najlepiej sprawdzają się w fotografii, która wyzwala w fotografie wewnętrznego artystę. Używajmy stosowanej w malarstwie metody kompozycji obrazu. Czyli: fotografując krajobraz, ustawmy linię horyzontu na wysokości 1/3 od dołu lub od góry planowanego kadru.

Przed zrobieniem zdjęcia, uwagę naszą powinno zwrócić światło, ponieważ mówi się, iż światło wpływa na wymowę fotografii. Zanim więc nauczymy się czerpać korzyści z światła zastanego i sztucznego, starajmy się unikać mocnego światła.

Wbrew pozorom sesja w cudowny, słoneczny dzień, to zapowiedź nieudanych zdjęć. I na koniec.

Jeżeli prezentowany w tym miejscu wpis jest dla Ciebie ekscytujący, kliknij tutaj, gdyż na pewno warto zobaczyć ponadto (https://krakenchairs.com/) również inny analogiczny tekst.

Jak mówi często przytaczane przez fotografów powiedzenie: idealny aparat to ten, który… masz przy sobie.