Jakie akcesoria są niezbędne każdej personie, która pragnie hodować pupila we własnym mieszkaniu

Posiadanie nawet małego zwierzęcia jest nie lada atrakcją dla naszych milusińskich. Myszka czy mały egzotyczny ptaszek to rewelacyjny pomysł na upominek dla dziewięciolatka, o ile rzecz oczywista zadeklaruje on już na wstępie, że będzie samodzielnie zajmował się własnym pupilem. Z kolei niektóre dzieci preferują trochę większe zwierzaki, czyli dla przykładu kotka albo pieska. Niezależnie od tego, jakie zwierzę zabierzemy ze sklepu zoologicznego, w każdym przypadku trzeba będzie dokupić parę koniecznych gadżetów.

pies, karma

Autor: Mark Hillary
Źródło: http://www.flickr.com
Miski dla psów to akcesoria, o których na pewno pomyślą właściciele jamników. Te sprzęty przydają się wtedy, kiedy nadchodzi pora na karmienie – na dnie misek lądują grudki karmy lub resztki poniedziałkowego dania obiadowego. Raz na jakiś czas posiadacze czworonogów raczą swoich pupili najlepszymi kąskami, czyli kościami. I to w żadnym razie nie musi być kość (zobacz: kości wieprzowe dla psa) z kurczaka odgrzewanego na kolację.

Tak sklepy stacjonarne, jak i te internetowe, oferują sztuczne kości, które bywają niezwykle lubiane przez naszych czworonożnych druhów. Jeżeli już wspomnieliśmy, że miski dla psów są jednym z tych najistotniejszych artykułów, to niepodobna nie powiedzieć kilku słów o miskach dla futrzaków – kliknij. One identycznie jak psy (rzuć okiem na ortopedyczne legowisko dla psa dogdesign) jedzą karmę i także potrzebują właściwego naczynia. A poza tym w takich miseczkach znajduje się też dość duża dawka mleka z plastikowej butelki. Futrzaki, zwłaszcza te, które mieszkają w wieżowcach, potrzebują jeszcze drapaka i komfortowego posłania. Z kolei te wiejskie futrzaki zazwyczaj ostrzą pazury na korze drzew, a codzienne dania spożywają z miseczek, które przestały służyć gospodarzom.

Miski dla psów albo kotów na pewno nie będą potrzebne tym, którzy planują kupić morskie rybki. We wspomnianym wypadku przyda się w miarę spore i solidne akwarium z całym osprzętem. A ci, którzy pragną nacieszyć wzrok feerią kolorów, zakupią papugę razem z klatką. I tak jeszcze długo można byłoby wymieniać zwierzęta i zarazem wydłużać spis akcesoriów dla konkretnego pupila.

W tym miejscu warto zaznaczyć, że niekonieczni trzeba już na początku rzucać się na głęboką wodę i nabywać co popadnie. Producenci takich gadżetów wykorzystują moment naszej słabości – w końcu piszcząca kość z gumy dla dalmatyńczyka sprawi i człowiekowi wiele uciechy, gdy będzie on obserwował, co jego pupil wyprawia z taką zabawką.