Jak to wygląda sytuacja z tą nauką języków obcych?

W czasie komunizmu prawie nikt (poza nielicznymi wyjątkami) nie władał językiem angielskim. Zamiast tego wielka ilość ludzi posługiwała się językiem rosyjskim. Język ten był w każdym miejscu: w uczelniach wyższych, w szkole, nie było innej możliwości, obowiązkiem było się go uczyć, bo nasz „bratni” sąsiad spoglądał czujnie również na nasze kształcenie. Jednocześnie, nasza gospodarka była uzależniona od ZSRR, tak więc trochę nielogicznym byłoby się uczyć innych języków, no chyba, że dla własnych ambicji. Ten stan nagle zmienił się w latach dziewięćdziesiątych.

Nauka języka włoskiego

Autor: brewbooks
Źródło: http://www.flickr.com
Wiadomo, zmiany, zmiany, obalenie ustroju komunistycznego i nastanie dzikiego kapitalizmu. W szkołach na fali wyzwolenia od ZSRR i języka rosyjskiego zaczęto odchodzić od znienawidzonego języka rosyjskiego, zamiast tego wprowadzono inne, tym razem zachodnie języki. Obok języka Szekspira najbardziej popularnymi nowymi językami były język niemiecki i francuski, ale także bardzo piękny język włoski. Coraz większą popularnością cieszą się więc także szkoły języka włoskiego jak np. .

Aktualnie najważniejszy jest angielski, nauczany jest wszędzie, w wielu szkołach konieczny jest też drugi język.

Gdy poznasz już informacje na opisywany wątek, to odwiedź (https://tokarnia-sosenka.com.pl/serwetki-decoupage) także inne teksty na ten temat – one też okażą się wciągające.

W największe ilości przypadków wybierany jest język – zweryfikuj te opinie – niemiecki. To raczej logiczne, Niemcy to nasz sąsiad, z którym mamy najintensywniejszą wymianę gospodarczą. Rzadziej preferowany jest język francuski, a jednocześnie powraca moda na – ten niepopularny po okresie komuny – język rosyjski.Dzisiaj jeśli zapytać młodych ludzi, który język obcy znają – zabrzmi chóralna deklaracja: „wiadomo, angielski!”. Jeśli zaś to samo pytanie wystosować do starszego pokolenia to, jak nietrudno odgadnąć, znakomita większość wskaże na język Puszkina.

Oczywiście, przyswajamy języki obce, jakie w pewnym okresie są nam przydatne, lecz analizując tendencje to już za niedługo coraz większa ilość młodych osób będzie operowała także językiem rosyjskim.

Jednocześnie, aktualnie również istnieje dosyć ciekawy trend, uczenia się języków dla samego ich brzmienia, z czystej pasji. Tak jest na pewno z językiem włoskim. Widoczne jest to w wielu miejscach, nie tylko w stolicy, gdzie włoski w Warszawie jest obecny w wielu szkołach językowych (oferta na ). Kultura włoska, klimat, piękne tereny, to wszystko jest pociągające, to również sprawia, iż pragniemy uczyć się tego cudownego języka.