Zależy ci na szybkim przyroście mięśni? Potrzebny ci odpowiedni plan na trening

Większość panów marzy o wysportowanej sylwetce. Nawet, gdy o tym nie mówią, chcieliby mieć większe mięśnie, jakimi mogliby oszołomić kobietę swego serca, gdy bez wstydu rozebraliby się na plaży. Niestety w wielu sytuacjach łatwiej jest zrzucić nadprogramowe kg, aniżeli wyrzeźbić piękne ciało. Pomóc może odpowiedni plan treningu na siłowni.

kliknij w odnośnik

Autor: 2014uknz
Źródło: http://www.flickr.com
Taki plan musi być opracowany przez kompetentnego trenera, który dopasuje zestaw ćwiczeń do rodzaju naszej sylwetki – kliknij tu. Jedni bowiem mają drobną budowę i trudno im zwiększyć masę, inni z kolei ekspresowo łapią tłuszcz, dlatego muszą zadbać również o ćwiczenia aerobowe, aby móc go spalić. Jednakże jest parę fundamentalnych zasad treningu, które odnoszą się do wszystkich.

Najistotniejsze jest rozgrzanie ciała, bez którego nie powinieneś dźwigać ciężarów, w przeciwnym wypadku możesz nadszarpnąć mięśnie oraz załatwić sobie kilka dni albo tygodni przerwy, na czym Twoja sylwetka na pewno nie zyska. Po drugie należy działać systematycznie. Nie można odpuszczać treningów z racji gorszego humoru czy zwyczajnego lenistwa. Należy wziąć się w garść, ponieważ tylko niezłomna aktywność fizyczna daje upragnione efekty.

Czy ten artykuł Ci się podoba? Jeśli tak, to aby zdobyć zbliżone dane na omawiany wątek, spójrz na informacje, one niewątpliwie także przykują Twoją uwagę.

Istotna jest także technika treningów. Nie należy się spieszyć, gdyż ruchy mają być wykonywane powoli i z największą precyzją.

Trening na siłowni

Autor: Lies Thru a Lens
Źródło: http://www.flickr.com
Należy odpowiednio oddychać przy podnoszeniu i opuszczaniu ciężarów, jak również pomału zwielokrotniać liczbę powtórzeń oraz obciążenie, zgodnie z planem treningowym ustalonym przez trenera. Po kilku tyg. należy zgłosić się po nowy plan, ponieważ mięśnie mogą przyzwyczaić się do dotychczasowych ćwiczeń oraz nie reagować w odpowiedni sposób. Treningi potrzebują także stosownej diety. Prawidłowe zbilansowanie białek, węglowodanów oraz tłuszczy pozwoli szybciej zbliżyć się do postawionych celów.

Jeżeli będziesz trzymać się opisanych zasad, będziesz mieć zapewniony szybki przyrost mięśni. Pamiętaj, iż najważniejsza jest konsekwentność działań oraz zachowanie reguł. By trening się nie ciągnął, a czas miło leciał, możesz namówić na ćwiczenia swojego znajomego. Wspólny wysiłek motywuje do działania i powoduje, że rezultaty przychodzą zdecydowanie szybciej, gdyż zawsze chcemy być o jeden krok naprzód, nawet, gdy to nasz najlepszy kumpel.