Idziesz na urodziny małego solenizanta? Dowiedz się, co możesz mu kupić

Jeśli wybierasz się na urodziny swojego siostrzeńca bądź innego małego berbecia, zapewne rozważasz, co mu podarować. Dzieciaki uwielbiają zabawki, temu nie da się zaoponować. Jednakże nie możemy kupić pierwszej lepszej lalki albo samochodzika, który wpadnie nam w oczy. Prezenty muszą być przemyślane, gdyż mają sprawiać radość, jak również posiadać walory edukacyjne. Co zatem możemy wybrać?

zabawki

Autor: Alexander Torrenegra
Źródło: http://www.flickr.com
Powyższym prezentem niewątpliwie są klocki, np. klocki lego. Dają możliwość zabawy na wiele rozmaitych sposobów, w zależności od tego, co maluch zechce stworzyć. Może to być domek, farma, lotnisko albo bank. Każdy zestaw klocków to nowe pomysły, a oprócz tego – można je dowolnie ze sobą łączyć, tak, by zawsze powstało coś nowego. Klocki są kolorowe oraz pozwalają na wspólne zabawy, np. z rodzeństwem bądź ze znajomymi naszego małego pędraka.

Wartym uwagi upominkiem jest także ciastolina, która nie tylko pobudza wyobraźnię maluszków, ale też aktywizuje ich rozwój. Dodatkowo ma wpływ na motorykę rąk oraz dobrze oddziałuje na koordynację wzrokowo-ruchową. W sklepach dostaniemy szeroki wybór ciastoliny, a szczególnie popularna jest np. ciastolina kawiarnia i więcej. Należy też zaznaczyć, iż ciastolina jest różnokolorowa oraz w odróżnieniu od plasteliny nie zabrudzi dywanów. Nawet gdy wyschnie, można ją bez problemu zdjąć z wszelkiego typu materiałów, również z chodniczków z długim włosem.

Żeby odnaleźć podobne informacje na opisywane zagadnienie spójrz na link (http://habapolska.pl/przedszkole/integracja-sensoryczna/sala-doswiadczania-swiata/), a przeczytasz tam niezwykle fascynujące dane, które zapadną Ci w pamięć.

Nie można także zapomnieć o

zabawki

Autor: Haylee Sherwood
Źródło: http://www.flickr.com

ciekawych kompletach, a jednym z nich jest mały doktor – dostępne modele.

Maluszek może zbadać swojego pacjenta, którym będzie mama, tata bądź rodzeństwo. W komplecie znajdują się np.

Czy podoba Ci się ciekawa informacja w naszym tekście? Czujesz ochotę na kolejne? Więc namawiamy Cię do sprawdzenia naszej innej strony.

stetoskop, plastikowa strzykawka oraz plastikowy termometr. Przy okazji można pokazać maluszkowi, jak właściwie troszczyć się o prawdziwych pacjentów, by szybko wracali do zdrowia. Wszczepieniu dziecku empatii oraz wrażliwości na potrzeby bliskich jest niezwykle istotne. Rewelacyjnie, gdy można to robić właśnie przez zabawę.

Warto jest wybrać prezent, który wniesie coś więcej do codziennej zabawy oraz umożliwi rozwijać istotne umiejętności, jak również poznawać kluczowe w życiu wartości. Przedstawione zabawki to jedynie kilka przykładowych podarunków, za jakimi możemy się rozejrzeć, to my bowiem najlepiej orientujemy się, za czym przepada nasz solenizant oraz o czym marzy.