Najlepszy moment na wyjście do opery

Lato to świetna pora na to, aby nadrobić wszystkie zaległości kulturalne. Pomyślmy o tym, kiedy ostatnim razem byliśmy chociaż w kinie, operze, teatrze albo operetce. Dawno temu, prawda?

pokazy akrobatyczne

Autor: Sheila Sund
Źródło: http://www.flickr.com
Poziom czytelnictwa w Polsce z roku na rok się zmniejsza. Książki widzimy tylko w księgarniach. Zamiast kina wybieramy zabawne filmiki w internecie. Małpki są przecież tak bardzo śmieszne! Ale czy to nam w zupełności wystarcza? Wszystkie pokazy artystyczne są jak najbardziej pożądane. Bez względu na to, czy wolimy kulturę niską czy wysoką. To ona rozwija nasze horyzonty. Za jej sprawą staniemy się bardziej interesującymi partnerami do rozmowy. Wakacje to czas dużej ilości rozmaitych wydarzeń kulturalnych oraz interesujących festiwali. Przy okazji wyczekiwanego urlopu możemy odwiedzić któryś z nich. W zależności od tego, jaką formę sztuki wybierzemy, na pewnoznajdziemy coś najbardziej odpowiedniego dla siebie. Amatorzy muzyki będą mieli możliwość wybrać się na jakiś koncert. Zwiedzając nieznane dotąd miasto, udajmy się do galerii sztuki, by podziwiać dzieła lubianych artystów. Takie pokazy artystyczne, to naprawdę doskonała rozrywka(polecamy cybuch oblako) dla duszy!

Tego lata czeka nas również kilka interesujących premier kinowych. Wypad na seans to zaledwie godzina czy dwie, ale niezapomniane wrażenia pozostają na długo. Czasami dają nam do myślenia i każą spojrzeć na problem z zupełnie innej perspektywy. Za ich sprawą otwieramy się na innych i stajemy się tolerancyjni. Poznajemy także siebie. Stawiamy się w roli bohatera z dużego ekranu. Na moment pragniemy stać się nimi. Jesteśmy coraz bardziej empatyczni. Przebywanie z różnymi działami sztuki nie tylko poszerza horyzonty. Pozwala także lepiej otworzyć się na pozostałe osoby. Mało tego – jest idealną okazją do realnego zapoznania nowych znajomych. Pokazy artystyczne to coś więcej niż jedynie chwila. To przede wszystkim czas zainwestowany w swoje człowieczeństwo. Wówczas możemy zgłębić siebie. Odpowiedzieć na najważniejsze pytania: „Kim jesteśmy”, „Dokąd zmierzamy” lub „Jaki jest mój życiowy cel?”. Przebywanie ze sztuką powoduje, iż stajemy się o wiele bardziej wrażliwi na krzywdę pozostałych ludzi. Z tego powodu musimy znaleźć nieco czasu na nadrobienie wszelakich zaległości w dziedzinie kultury!