Hydrografika jako nowoczesna technika nakładania deseni

Hydrografiką określamy proces naniesienia obrazu na rozmaitego typu obszary. Może to być plastik, ceramika, drewno, bądź szkło. Dzięki tej procedurze jest możliwość przenieść obraz na powierzchnie płaskie, także te o nietypowym konturze.

Sam proces nie jest prostym zanurzaniem modułu w wodzie, wymaga wiedzy i praktyki. Naniesiony na powierzchnię druk wodny jest przykrywany lakierem, dzięki czemu powłoka jest nadzwyczaj odporna na wysoką temperaturę i okoliczności pogodowe. Hydrografika, to nowoczesna technologia nakładania form na elementy trójwymiarowe przy użyciu wody. Na jej przestrzeni kładzie się szablon a w następnej kolejności zanurza element po czym występuje trwałe połączenie grafiki z obiektem. Moduły utworzone tą procedurą zachowują własności lakieru samochodowego, co czyni je wytrzymałymi na zarysowania.

Hydrografika to nowoczesna procedura zdobienia do wykonywania której konieczne są właściwe narzędzia. Wanna do hydrografiki, folia, aktywator, oraz szczególna przemysłowa zmywarka, to niezbędne rzeczy do realizowania owej grafiki. Jednym z wyjątkowo istotnych działań, którego nie można pominąć, jest odtłuszczanie przestrzeni i jej zmatowienie. Co więcej, powinno się pomalować ją gruntem, zaś po nałożeniu desenia nałożyć bezbarwny lakier, który zabezpieczy naniesiony transferowy druk wodny i ochroni go przed niszczeniem. Hydrografika ma zastosowanie w wielu obszarach.

druk wodny

Autor: The Peoples Prodigy: BOYCOTT ‚The Weight of Blood’
Źródło: http://www.flickr.com

Druk wodny idealnie upiększa każdy rodzaj powierzchni. Świetnie nada się do dekoracji różnych dodatków w domu, także samochodów. Na stronie firmy WaterDesign hydrografika krok po kroku.

Osiągalne są nawet najbardziej oryginalne wzorki, dobór jest zależny od osobistych wymogów. Hydrografika nader trwale i profesjonalnie wykonana gwarantuje wyjątkową jakość. Metoda ta jest przeważnie wykorzystywana do części samochodowych, motocyklowych a także gniazdka elektryczne, okucia meblowe, kaloryfery, maski spawalnicze, kaski, listwy wykończeniowe, oraz sporo innych. Powierzchnia może być pełna połysku, lub matowa w zależności od preferencji. Lakierowanie i polerowanie części przy użyciu najwyższej jakości past, ręczy wysoką jakość

.