Doskonałe nakrycie do stołu – jaka zastawa jest najlepsza?

Niemalże każda pani domu marzy by zachwycić przyjmowanych gości. Można to zrobić na wiele sposobów – jednym z nich jest wybranie idealnej zastawy stołowej.
Wszystko ma swoje trendy, nawet talerze, misy i zestaw noży.

sklepy oferują nam mnóstwo wzorów i form – nic więc dziwnego, że często mamy kłopot, co wybrać. Ostatnio coraz popularniejsze stają się na przykład talerze kwadratowe-talerze kwadratowe. Tego typu talerze są niezwykle oryginalne i pięknie prezentują się na stole, zwłaszcza obok eleganckich elementów.
pediatra

Autor: Charles Haynes
Źródło: http://www.flickr.com
W istocie talerze, zwłaszcza te obiadowe, to niezwykle istotny element stołowej zastawy. Pełni on kilka ról. Talerze powodują, że je nam się z nich wygodnie bądź też nie. To one odpowiadają za wzrokowy odbiór całości nakrycia. Dodatkowo, talerze kwadratowe będą też wpływać na to ile zjemy – im zgrabniejszy talerz, tym mniejsza ilość jedzenia się na nim pomieści. Powinno się również zwracać uwagę na tworzywo, z jakiego talerze zostały zrobione. Im będzie grubszy, tym dłużej będzie możliwe użytkować taką elegancką zastawą.
Kształt to nie jedyny aspekt, na jaki należy zwracać uwagę podczas zakupu talerzy. Ważny jest dodatkowo kolor – nierzadko to on decyduje o naszym samopoczuciu przy jedzeniu i apetycie. Białej barwy talerze kwadratowe są najbardziej klasyczne, to również dotyczy odcienia czarnego.

Jeżeli ten artykuł jest według Ciebie interesujący to sprawdź serwis psycholog małżeński wrocław, w którym przeczytasz podobne informacje. One z pewnością będą dla Ciebie przydatne.

Tego typu kolory dopasowują się do wszystkiego, można ich używać w czasie rodzinnego obiadu, ale też w czasie ważnej i luksusowej kolacji. Coraz częściej jednak kobiety kupują inne odcienie, by dodać swojej kuchni trochę więcej barw.

Jeżeli chodzi o materiały, najlepiej kupować talerze wykonane z ceramiki albo szkła. To w największym stopniu luksusowe talerze, są również niewrażliwe na zniszczenia lub zadrapania. Oferowane są również zastawy wykonane z tworzyw sztucznych, jednak nie wywołują one tak dobrego wrażenia jak ceramiczne.
Do zastawy wybierz także pasujący zestaw noży,zestaw noży aby uzupełnić całość.
Talerze, zwłaszcza te eleganckie, to czasami dość duży wydatek. Opłaca się jednak mieć choć jeden droższy zestaw stołowej zastawy, aby być gotowym na wszystkie niespodziewane święta.