Nightwish i twórczość tego wyjątkowego zespołu

Pochodząca z brytyjskiego Cambridge grupa Pink Floyd założona została w 1965 roku w Londynie. Twórczość tej grupy określana była mianem rocka psychodelicznego i, w późniejszym okresie, zaliczano ją do rocka progresywnego. Floydzi, jak zwykli ich określać fani, zakończyli swoją twórczość muzyczną w 2005 roku, lecz do dzisiaj odnajdują wciąż coraz więcej entuzjastów na świecie, przede wszystkim wśród młodych ludzi. Młodzież pragnie poznawać klasykę ulubionego gatunku muzycznego, więc sięga po nieśmiertelne płyty Floydów.

Deep Purple

Źródło: http://www.flickr.com/

Patrząc na fińską grupę nightwish, od przesłuchania pierwszego kawałka widać prawdziwą pasję. W 1966 roku został założony zespół, którego muzyka określana jest jako metal symfoniczny i power metal, jednak w tworzonej przez nich muzyce nie brakuje elementów przypisywanych gothic oraz heavy metalowi. Grupa z Finlandii współpracowałą z wytwórnią Nuclear Blast oraz SPinefarm Records. Czymś, co wyróżnia zespół na tle innych jest niezaprzeczalnie niepodrabialny wokal Tarji Turunen oraz później Anette Olzon.

Ciekawe podejście grupy pink floyd do swojej muzyki, jednak również do całej otoczki swojej twórczości, widać od razu. Floydzi pokazywali fanom zawsze niesamowitą grafikę na swoich albumach, natomiast filozoficzne teksty wzbudzały refleksje. Koncerty grupy londyńskiej zawsze były wydarzeniem na sporą skalę, natomiast dla uczestników – niezwykłym przeżyciem. Sporym zawodem dla fanów muzyki Floydów była odmowa światowej trasy koncertowej, mimo wyjątkowo korzystnego finansowo kontraktu, przez członków zespołu z Londynu.

gitara

Źródło: http://www.morguefile.com/

Nightwish jako zespół znany jest od lat 60. i płyty są warte zapoznania również teraz przez młode osoby. Liderem grupy jest Tuomas Holopanen, co osobiście określa gatunek muzyczny tworzony przez swój zespół jako metal symfoniczny. Szczególne wrażenia w czasie słuchania tej muzyki są pewne. Warto zapoznać się z twórczością, by samodzielnie wyrobić sobie na jej temat zdanie.

Gdy zainteresował Cię ten wątek, obejrzyj witrynę (https://147break.waw.pl/www/imprezy-firmowe/) a z pewnością uzyskasz więcej danych na to ciekawe zagadnienie – nie zwlekaj tylko kliknij.

Są to płyty na jakich wskazać można teksty i muzykę o niesamowitej głębi.