Co wiesz o diecie zwierzaków

Żywienie naszych czworonożnych przyjaciół nie jest łatwe, zwykłe ludzkie jedzenie nie zrekompensuje wymagań dotyczących diety naszych zwierzaków a wręcz przeciwnie może im bardzo zaszkodzić. Psy i koty mieszkające w domach są inne od swoich nieudomowionych przodków – są bardziej podatne na infekcje, bardziej delikatne oraz bardziej wymagające jeśli chodzi o opiekę i troskę. Różnice mają wpływ także żywienia– sucha karma dla psa nie jest jedynie pokarmem ale i dostarcza bardzo potrzebnych witamin, makro i mikroelementów.

Internetowe sklepy zoologiczne (np. zwierzakowo) posiadają bardzo duży wybór karmy dla czworonogów– zarówno suchej jak i gotowych potraw w sosach.

Ciekawi Cię przedstawiany artykuł? Jeżeli tak, to zachęcamy do kliknięcia tutaj. To ciekawe opracowanie (https://scenariuszzycia.pl/blog/droga-zycia-numerologia/), które również z pewnością Cię zaabsorbuje!

Możemy być pewni, że, każdy zwierzak znajdzie tutaj coś dla odpowiedniego– wybór smaków jest bowiem niezwykle bogaty- zaczynając od owoców morza i ryb, przez drób po dziczyznę. Ogromną popularnością cieszą się karmy suche dla psów acana, zawierają one wysoki procent czystego białka, co jest niezwykle ważne, gdyż białko jest podstawowym elementem budującym mięśnie szkieletowe.

Dokonując wyboru karmy dla naszych pupili musimy zwrócić uwagę także na ich składniki i to dla jakich ras są przeznaczone, inne bowiem będą karmy dla psów małych gatunków, a inne dla kilkunastu kilogramowych, ogromnych wyżłów lub owczarków niemieckich. Purina karmy dla psów uwzględniają wszelkie elementy psiej egzystencji, troszcząc się aby skład karmy uzupełniał niedobory witamin i zaspokajał wszystkie potrzeby żywieniowe czworonogów. Do karm dobrej jakości i chętnie wybieranych są karmy dla psów pronature.

koty

Autor: Grzegorz
Źródło: http://www.flickr.com

Karmy funkcjonalne mają kluczową rolę żywieniową dla tych zwierzaków, które nie są odporne na choroby i często zapadają na schorzenia takie jak na przykład układu moczowego czy układu ruchu. Wymagają one bowiem szczególnej troski i opieki a karma funkcjonalna pełni w tym wypadku funkcję leczniczą. Jej skład, w zależności od choroby i schorzenia będzie się różniłi odmienną ilość substancji odżywczych i budulcowych będzie zawierał. W trosce o długie życie naszych pupili dokonujmy mądrego wyboru pokarmów i dbajmy o zbilansowanie ich posiłków.