Czym odżywiać nasze kociaki?

Na pewno każdy rodzic ma za sobą taki moment, gdy ich pociecha uroczyście ogłasza, że chce mieć w domu zwierzę. Co wtedy robić? Czy kategorycznie zabraniać maluchowi zwierzątka? To jest uzależnione od paru czynników. Przede wszystkim, warunków mieszkalnych naszej rodziny.

Jeśli gnieciemy się w ciasnym mieszkanku w bloku możemy zapomnieć o dużych rasach, takich jak wilczur, czy bernardyn. Pamiętajmy także, że zbyt głośny zwierzak będzie zawadzał naszym sąsiadom, a przecież nie myślimy o tym, by z nimi kłócić się. Wtedy dochodzimy do wniosku, że najlepszym zwierzęciem dla nas będzie kotek.

Kiedy już wprowadziliśmy do domu kociaka, orientujemy się, że oto gościmy w rodzinie nowego władcę. Kot potrafi być ogromnym indywidualistą i nic nie dzieje się bez jego pozwolenia. To on decyduje, kiedy można go pogłaskać. Zawsze chadza swoimi ścieżkami. Samodzielnie troszczy się o swoją higienę- w końcu, koty to wielkie czyściochy.

Kot domowy

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Jeżeli pragniemy w jakiś sposób rozpieścić małego drapieżnika, możemy mu dawać właściwe jedzenie. Na rynku możemy dostać mnóstwo dobrych karm, w zależności od wieku zwierzaka oraz jego codziennej aktywności. Już wielu hodowców się przekonało, że bardzo dobrze się sprawdza sucha karma dla kota. Wystarczy przeszukać dowolny internetowy sklep zoologiczny (np. a odnajdziemy tam ogromny wybór pokarmu, takiego jak: Purina karma dla kotów, karmy suche dla kotów taste of the wild, czy Pronature . Każda z wymienionych zawiera wiele składników odżywczych, tak potrzebnych do prawidłowego wzrostu naszego kociaka.

Koty Bengalskie

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Nie należy bowiem raczyć kotka resztkami z naszego obiadu, ponieważ nie wszystko, co jest dobre dla człowieka, będzie podobne również dla kociaka. Stosując specjalny pokarm mamy pewność, że nasz pupil otrzymał właśnie to, co jest mu rzeczywiście potrzebne. Dzięki temu nasz zwierzak ma wiele siły i wigoru, a jego futerko pięknie się błyszczy. Róbmy zakupy przez internet. W wielu internetowych sklepach jest wiele atrakcyjnych rabatów cenowych, a produkt będzie przyniesiony nam pod same drzwi.