Konie – niewątpliwie niesamowite zwierzaki

Chociaż zasadniczo nie jestem miłośnikiem zwierząt, nigdy żadnego nie miałem, to w zasadzie konie akurat bardzo lubię. Być może dlatego, że w końcu często konie są czymś dużo więcej, niż wyłącznie zwierzętami? Przecież nie można powiedzieć, że konie nadają się wyłącznie do jazdy na nich. Oczywiście jazda konna ma dużo atutów, ale uważam, iż w wielu przypadkach konie niemal potrafią uratować życie. A już przynajmniej stan zdrowia. Nie przesadzam, szanowny czytelniku!

Zima, koń

Autor: Aaron Jenkin
Źródło: http://www.flickr.com
w końcu hipoterapia sprawiła, że moja dobra znajoma nareszcie jest uradowana z własnego zdrowia! Sam jakiś czas temu nieco wspomogłem tę fundację, która trudni się pomocą potrzebującym – akurat w tym przypadku chodzi o upośledzonych.

Zapewne absolutna większość zwierząt czyni dobro na świecie, lecz zasadniczo konie (więcej informacji pod adresem https://www.nadwigrami.pl) są fantastyczne. Chciałbym także polecić to, aby rehabilitować się po różnego rodzaju wypadkach właśnie z pomocą koni. To bez cienia wątpliwości świetna okazja na to by móc cieszyć się wspanialszym zdrowiem. I o to przecież chodzi!

To wspaniałe, że są konie także z tego powodu, że są kuligi – nie wiem jak Ty, lecz ja myślę, iż w sumie jedną z niewielu zalet zimy jest właśnie kulig. Nie mogę się doczekać zimowych kuligów! Trzeba także nieco napisać o tym, gdzie organizuje się najbardziej rewelacyjne kuligi (dodatkowe info: tu – Cóż, uważam, iż kapitalne jest Zakopane. Może zimowa stolica Polski jest nieco oklepana, lecz myślę, że tak czy siak mówimy o rewelacyjnym miejscu, które bez najmniejszego cienia wątpliwości warto co jakiś czas odwiedzać. Takie są fakty!?

Już na koniec chcę napisać nieco na temat mojego ogromnego marzenia – a mianowicie zamierzam – w teorii, posiadać swoją stajnię. Naturalnie stajnia (idź: wcale nie musi być wielka, ale co najmniej jeden koń byłby OK. W szczególności, że bardzo często to jest tak, iż bardzo chcemy pojeździć na koniu, a wiadomo – to niemało kosztuje. Naturalnie kupno i utrzymanie własnego konia to również spory wydatek finansowy, lecz zasadniczo to niezwykłe zajęcie, które daje nam bardzo dużo frajdy. Czyli podsumowując: konie [siatka na siano dla Twojego konia] są wspaniałe. Bardzo je lubię – to pewne.