Drukarka laserowa czy atramentowa? Poznaj ich główne cechy, a nie będziesz mieć kłopotów z decyzją

Nie każdy ma zorientowanie w sprzętach komputerowych, toteż nie zawsze podjęcie decyzji co do właściwego urządzenia należy do najłatwiejszych zadań. Jeżeli wobec tego zamierzasz zakup drukarki, ale nie masz wiedzy, która pomogłaby ci wybrać wydolne narzędzie tego rodzaju oraz jednocześnie najlepszego producenta, którym jest np. firma HP lub Brother, musisz poznać ważne atrybuty drukarek laserowych oraz atramentowych, aby później zdecydowanie dokonać zakupu.

drukarka

Autor: John Loo
Źródło: http://www.flickr.com
Cena to pierwszy kluczowy dla klienta czynnik. Profesjonalne drukarki laserowe potrzebują dużego budżetu, jednak można też znaleźć tańsze typy do użytków domowych. W tym drugim przypadku trzeba się liczyć ze znacznymi wydatkami na ich eksploatację. Kupimy niedrogi sprzęt, lecz pragnąc wymienić toner będziemy zmuszeni naprawdę się wykosztować, a kupno kompletu zasobników może nawet przewyższyć cenę samej drukarki.

Jeśli czytasz ten materiał, oznacza to, że zafascynowało Cię omawiane zagadnienie. Jeżeli tak, to podobne źródła (www.etteplan.com/pl/uslugi/systemy-wbudowane/projektowanie-oprogramowania-wbudowanego) mają nie mniej ważne dane.

Drukarki atramentowe, na przykład cenione przez klientów drukarki HP – zobacz ofertę, są droższe od nisko wycenianych typów drukarek laserowych, lecz ich tonery nie zrujnują naszego budżetu. Ceny tonerów kształtują się na rozsądnych poziomach cen, a do tego jakość wydruku w drukarkach atramentowych jest zdecydowanie wyższa, co nad wyraz docenimy drukując kolorowe dokumenty albo zdjęcia. Kupując drukarkę musisz też zwrócić uwagę na hałas odnoszący się do jej pracy. Drukarki atramentowe są sporo cichsze, niż drukarki laserowe. Drukując dokumenty w domu nie można byłoby trzymać drukarki np. w sypialni, ponieważ z miejsca obudzilibyśmy śpiącego partnera czy partnerkę.

Kusi Cię, aby napisać jakąś opinię pod tym tekstem? Pamiętaj, że nawet krótki komentarz z serwisu (https://www.cyfrowe.pl/lampy-blyskowe,1,4/p/266/JJC.html) zostanie przez nas przestudiowany z radością.

Drukarki laserowe są także znacznie większe, dlatego trzeba przygotować sobie odpowiednie miejsce, aby je ulokować.

drukarka

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Dzisiaj praktycznie każdy producent, w tym Sony, posiada w swojej ofercie każdy z wyżej wymienionych rodzajów drukarek. Który z nich jest lepszy? Nie ma łatwej odpowiedzi, gdyż jest ona uzależniona od osobistych wymogów i oczekiwań. Jednak poznanie ich najważniejszych cech choć po części ułatwi podjęcie decyzji co do kupna urządzenia, jakie będzie urzeczywistniać podstawowe warunki każdego użytkownika. Nie zapominaj, że na działanie urządzeń ma również wpływ sam komputer, toteż pamiętaj o dobrym procesorze, na przykład Intel Core i7, a wszystkie części będą funkcjonować, jak należy – sprawdź.