Budki dla ptaków

Karmnik dla ptaków z siatki Casanet firmy Betafence

Autor: Betafence
Źródło: Betafence

Człowiek w trakcie szaleńczego marszu technologicznego mocno wpłynął na przyrodę. Niebezpieczne wyziewy z nowych fabryk skaziły wodę i powietrze. Wielkie przerzedzanie lasów zdewastowało wiele unikatowych ekosystemów i uczyniło, że do atmosfery idzie mniej niezbędnego tlenu, powstającego właśnie dzięki bujnej florze. Sporo przedstawicieli fauny zostało poszkodowanych przez łupieżczą działalność człowieka.

Zaciekawił Cię ten wątek? Nie zwlekaj, tylko przeczytaj nowy tekst (https://e-hunter.pl/obroza-dla-charta-skorzana-hunter-rom), który niewątpliwie niezwykle Cię zafascynuje. Zobacz!

Niektóre gatunki ptaków mają problem przy składaniu jaj, ponieważ nie umieją namierzyć dobrych miejsc na budowę gniazda. Dlatego też wielu ludzi dbających o naturę konstruuje sztuczne budki lęgowe, by ptaki mogły tam zamieszkać. W ten sposób można wnieść niewielki, jednak ważny wkład w ratunkiem dla ginących gatunków zwierząt.

Budki lęgowe oferowane są w internecie lub w sklepach dla zwierzaków.

Jeżeli podoba Ci się prezentowany tekst i masz chęć uzyskać więcej informacji, to pomoże Ci odsyłacz do źródła – tam odnajdziesz interesujące informacje.

Należy mieć na uwadze, że domki dla ptaków tworzy się dla określonego rodzaju fauny, mając na względzie różne ich rozmiary i upodobania. Istnieją ptaki, które wymagają osobliwych miejsc na rozród. Przykładem takiego gatunku jest naturalnie nasz ojczysty bocian, który pomieszkuje w sporym gnieździe na dużej wysokości. Niestety, sporo bocianów stawia na osiedlanie na kominach od fabryk, zatem każdy troskliwy człowiek powinien pomyśleć o w odszukaniu mu innej, lepszej lokalizacji i zbudowaniu tam dużej platformy.

ptak

Autor: mikebarid
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli masz uzdolnienie do tworzenia w drewnie, karmniki dla ptaków możesz stworzyć własnoręcznie w swoich amatorskim warsztacie. Skonstruowanie takiego czegoś nie jest czasochłonne ani nie wymaga dużych wydatków. Wszystko, co jest konieczne, to młotek i gwoździe, nieco zwykłego drewna i garść talentów twórczych. W sieci zobaczysz wytyczne budowy budek rozrodczych dla konkretnych gatunków – słynny naukowiec Jan Sokołowski ułożył je, kiedy wystarczająco poznał ich wymagania i obyczaje. Projekty dla różnych zwierząt charakteryzują się zatem różną wielkością i kształtem.

Źródło: sklep na pTAK!